Układ otwarty
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro" Życie jest religią.
183 obserwujących
1380 notek
3333k odsłony
4856 odsłon

Następczyni Einsteina

Sabrina Gonzalez Pasterski
Sabrina Gonzalez Pasterski
Wykop Skomentuj304

Matematyka, matematyka i jeszcze raz matematyka. Tak mówi następczyni Einsteina Sabrina Gonzalez Pasterski. A także następczyni Hawkinga. A jest wielce utalentowana, mądra i bystra, więc słuchać jej należy. Lata samolotem, jeździ na motocyklu, rozumie się na grawitacji.

image

"Sabrina ma fioła na punkcie szybkich motocykli: - W motorze najlepsze jest dodawanie gazu. Każdy fizyk powinien się nauczyć na nim jetdzić. To daje fizyczną intuicję, jak pilotowanie samolotu."

No i gdy mówi, to wymachuje rękami i robi to jak nakręcona katarynka. Zjawisko wręcz paranormalne. A nazywa się Sabrina Gonzalez Pasterski. Dziwne, że dopiero wczoraj się o niej dowiedziałem. Samoloty, motocykle i grawitacja to przecież moja działka. 

Sabrina jako mała dziewczynka zbudowała sama samolot. Z wiertarką i z lutownicą jest za pan brat. Oto jak budowała samolot:

A w kwietniu tego roku obroniła pracę doktorską na Harvardzie. W pracy tej używa między innymi konforemnej kompaktyfikacji przestrzeni Minkowskiego, a ja na ten temat napisałem nawet kilka prac wytykając błędy w literaturze na ten temat:  On Conformal Infinity and Compactifications of the Minkowski Space, Compactified Minkowski Space: Myths and Facts, Geometry and Shape of Minkowski's Space Conformal Infinity. Matematyka, matematyka a błędy! I w dodatku przez dziesiątki lat nie zauważane! Jak to ludziom na ręce patrzeć trzeba (a na swoje przede wszystkim).  

Na temat Sabriny znalazłem dwa artykuły w języku polskim. Jeden dostępny z linku w jej witrynie PhysicsGirl

January 31, 2016, Angora po polsku, Sabrina Gonzalez Pasterski, Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych  

Drugi w Dzienniku Związkowym:

Sięgać po nieosiągalne. Następczyni Einsteina – Sabrina Gonzalez Pasterski 

To z tego drugiego dowiadujemy się, że:

„Chicagowianka Sabrina Gonzalez Pasterski odpowiedziała za to na pytanie o radę dla chicagowskich uczniów w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego: „Matematyka, matematyka i jeszcze raz matematyka”.

Dowiadujemy się też, że

Sabrina Gonzalez Pasterski identyfikuje się jako pierwszego pokolenia Amerykanka kubańskiego pochodzenia. Nie odpowiedziała nam wprost na pytanie o swoje polsko brzmiące nazwisko. W odpowiedzi na naszego e-maila przysłała nam za to artykuł nawiązujący do wystąpienia eurodeputowanego Janusza Korwin-Mikkego, który w marcu br. w Europejskim Parlamencie powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, „bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”.

No wstyd mi za Korwina. Wspomniany artykuł piszący o Korwinie jest też zalinkowany w PhysicsGirl:

March 29, 2017, The Daily Star of Lebanon, Sabrina Gonzalez Pasterski , From Hatshepsut to Pasterski  

Artykuł kończy się tak (to nie Sabrina to pisze, Sabrina tylko cytuje z tego artykułu):

W odpowiedzi Korwinowi-Mikke, który powiedział: „Czas z tym skończyć, jest to stereotyp 20-go wieku, że kobiety mają taki sam potencjał intelektualny jak mężczyźni”, powiedziałabym, że może i nawet ma rację - kobiety nie mają takiego samego potencjału intelektualnego ja mężczyźni – one ich mądrością przewyższają.

Sabrina wystąpiła w Gorki Parku, na festiwalu politechnicznym. Można obejrzeć krótki fragment (nieco ponad minutę) jej wystąpienia na filmie.


Obejrzałem. Zrozumiałem, że mówi o grawitacji i elektromagnetyźmie, masie i nawet wymienia antygrawitację (że takowej nie ma). Jednak co mówi – tego nie chwyciłem. Dałem do posłuchania Laurze, bo angielski to jej język. Laura posłuchała i powiedziała: Sabrina needs to take classes in public speaking. No właśnie, Sabrina, jeśli to przeczytasz – weź sobie do serca. Naucz się jak mówić do ludzi patrząc im w oczy i martwiąc się tym czy coś z tego o czym mówisz do nich trafia ponadto, że jesteś "cool".

A może geniusze są ponadto? Gdy nikt nie rozumie nic z tego o czym mówią, to tylko świadczy o ich wielkości? No, nie wiem.

Sabrina chce utworzyć laboratorium interdyscyplinarne. Gdzie byłaby biologia, ale także fizyka i matematyka. Ciekawe, czy znajdzie się w jej laboratorium miejsce na antygrawitację i parapsychologię?

Dodatek: Po komentarzu Tichego dodaję obrazek ze slajdów z jej wystąpienia w Gorki Parku. Oto czego Sabrina musiała się nauczyć:


image


Wykop Skomentuj304
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie