Blog
Jambalaya
ProvoCatio
ProvoCatio gatto grande
0 obserwujących 456 notek 168686 odsłon
ProvoCatio, 18 czerwca 2017 r.

Grenfell Tower - śmiertelna pułapka

727 55 0 A A A

bezskutecznie szukam komentarza jaki zamieściełem pod okupujaca SG notką - 

http://jeremyf.salon24.pl/786900,pozar-grenfell-tower-dlaczego-behailu-kebede-nie-gasil-lodowki -

autor notki zastanawa się dlaczego londyński taksówkarz zanim opuscił budynek nie zajął się gaszeniem małego  pozaru lodówki, który zamienił sie w piekło płąnącego wieżowca i przyniósł śmierć kilkudziesięciu mieszkańcom komunalnych mieszkań. w notce oprócz zdjęc nieszczesnego taksówkarza zamieszczona jest relacja sąsiadki do której z ostrzeżeniem przed pożarem zwraca sie właściciel płąnącej lodówki:


 image


interesujące nas słowa sąsiadki to


" The fire was small in the kitchen. I could see it because the door was open. There was no alarm".

właśnie! " There was no alarm". dlaczego nie było alarmu w przypadku zaistniałej sytuacji? rodzą sie dalsze pytania...czy komunalny budynek był przystosowany pod względem instalacji przeciwpożarowej do zamieszkania? czy w budynku był zainstalowany system smoke detectors, czyli instalacja ostrzegajaca przed kumulacją dymu w pomieszczeniach? czy był zainstalowany sprinkler system i jeżeli tak, to dlaczego nie zadziałał i nie opóznił rozprzestrzenianie sie pożaru? budynek wszakże był komunalny i jako taki powinien spełniac standardy przeciwpożarowe. dlaczego tak sie nie stało? kto z administracji budynkowej w momencie pożaru pełnił funkcje fire warden i czy w ogółe taka funkcja istniała w rzeczonym budynku? z czego był zbudowany że materiał ten był tak wspaniałym nośnikiem dla ognia zamieniajacy idylle domowego zacisza w szalejące piekło ? kto z londyńskiej straży pozarnej jest odpowiedziałny za przeprowadzenie inspekcji przeciwpożarowych przed wydaniem certyfikatu uprawniajacego właściciela do wprowadzenia tenetów na teren budynku i do zamieszkania znajdujących sie w nim apartamentów? co uniemożliwło mieszkańcom wyzszych pięter ewakuacje z budynków i kto jest odpowiedzialny za zamienienie budynku w śmiertelna pułapke. drodzy blogerzy -  nim każecie taksówkarzowi gasić ogień spytajcie właściciela budynku i pozarnych inspektorów czy nie przeoczyli czego przy zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom przeklętego budynku. nie ma co się doszukiwać drugiego islamskiego dna, pomijając pierwsze, czyli odpowiedzialności właściciela budynku.

zgineli ludzie. nieważne czy żyjący z socjalu i nieważne jakiego wyznania i jakiego koloru skóry. po spaleniu wszystke ciała sa religijnie obojetne i wszystkie są jednako czarne. 


ps. komentarz pod notka się odnalazł.

Opublikowano: 18.06.2017 19:25. Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 19:27.
Autor: ProvoCatio
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Do rany przyloz.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trolling Stones Niderlandy, to od czasów pana Zagłoby, to oddajemy w prezencie, takim durniom,...
  • O, to, to.
  • A ja o tym napisalem juz dwa miesiace temu.

Tematy w dziale Polityka