13 obserwujących
251 notek
135k odsłon
190 odsłon

A co na to pan Bosak, przedstawiciel Kompromitacji?

Wykop Skomentuj2

... złoża miłości...


      Partia pana Bosaka tak się oczywiście nie nazywa, nazywa się Konfederacja, no, ale jest szereg pytań.
Na przykład takie, czy ta partia, jak zwał, tak zwał – jeszcze istnieje. Bo zauważyłem, że po kompromitującym blamażu w sprawie złóż miedzi, następnie kompletnym desineressemant w sprawie węgla i protestu górników zdławionego pospiesznie rzuconymi workami pieniędzy – partia pana Bosaka jakby się pod ziemię zapadła. Nawet codzienne dwu-trzykrotne kazania internetowo-sejmowe samozwańczego duszpasterza prawicy, posła SzczęśćBoże Brauna – jakoś się zawiesiły, można powiedzieć, że perroryzm retoryczny zamarł i zszedł do podziemi, czekając, aż ludzie zapomną.

A tu żarty, żartami – ale sprawa jest poważna. Jak już wiemy, do dziś dnia nikt w oficjalnym obiegu polityczno medialnym – nie wyłączając słynnych niepokornością dziennikarzy niezłomnych w rodzaju red. Ziemkiewicza, Warzechy, Janeckiego, o Sommerze wspominałem, Stankiewicza, red Kani, red Ewy Stankiewicz, że już o najsłynniejszym z niezłomnych, Wielkim Redaktorze Sakiewiczu z najwyższym respektem i na kolanach (obu) jedynie szepcąc - jednym choćby zdaniem nie zająknął się o sprawie złóż miedzi i nocnej skandalicznej nowelizacji.

Powiedzmy to głośno: mamy systemowe działanie. Przez lata trwało osłabianie pozycji KGHM, a gdy świetnie prosperująca firma wygenerowała oczekiwane znaczne straty – jednocześnie zaniedbując krajowe wydobycie w sposób przywodzący na myśl celowe pozostawianie złóż komu innemu – wprowadza się prawo pozwalające na przejęcie pozycji przez inny, zewnętrzny podmiot. I nie jest tak, jak w telewizji w Realu mówił ze Stanów red Jeśman, że ten skok na złoża wykonali jacyś ludzie prywatni, do tego rodzimego chowu – bo temu zaprzecza iście wojskowa mobilizacja całej naszej, pożal się Boże, klasy politycznej. By postawić w głuchą noc cały sejm na baczność – to nie na miarę jakichś prywatnych groszorobów – no, chyba, że za nimi ktoś poważny stoi i steruje. A ponieważ cała grandziarnia z Wiejskiej karnie wykonała rozkaz, a grandziarnia medialna od prawa do lewa karnie nabrała wody w usta – nie ma przypadków, ani lokalnych interesów. Nie ta skala i nie te wpływy.

Odnotować jeszcze należy, że sprawa polskiego węgla jest rozgrywana według tego samego schematu. Polskie kopalnie robią bokami, generują straty, węgiel leży na hałdach – a do Polski jedzie nieustannie tańszy węgiel z całego świata – od Rosji po Australię – i wszystkim się opłaca, tylko nie polskim kopalniom i polskim górnikom. Ktoś powie, że to prawa rynku, bo nasz węgiel jest drogi, bo głęboko, wysokie koszty wydobycia – ale to, Wysoki Sądzie, gówno prawda, bo na cenę węgla największy wpływ ma nie rynek i koszty wydobycia, tylko – obciążenia fiskalne nakładane przez Państwo Polskie. Czyli przez gotowe nieba rodakom przychylić – rządy Dobrej Zmiany panów Kaczyńskiego, Morawieckiego, Gowina, Glińskiego – a i panu Ziobrze nie zapominajmy.
I teraz jak przyłożymy sprawę węgla do sprawy miedzi, to zobaczymy, że to działa tak samo, zgodnie zresztą z genialną w swej prostocie doktryną Bobka (Robert – Bob – Bobek) Winnickiego. Lepiej tych złóż nie ruszajmy, bo kiedyś mogą stanieć, więc niech leżą, kopalnie niech padają – a potem komuś się to sprzeda. Genialne, nieprawdaż?

Wracając jednak do świeżo upieczonego małżonka, kandydata tej partii na K. na prezydenta, pana Bosaka – otóż bardzo byłem ciekaw, co ten niezłomny patriota powie o sprawie złóż, gdy już wróci z podróży poślubnej. Tu jednak warto, tytułem pewnej dygresji – pogratulować panu Krzysztofowi tego cudownego wybuchu uczuć – tuż przed wyborami. Bo jak wiadomo, w takich wyborach, bez Pierwszej Damy … - ani do bramy. A tu nagle buch! Wybuch uczuć – i mamy First Lady dla Pana Krzysia. Taki szczęśliwy traf.

No, ale i cóż nam Pan Kandydat Bosak powiedział o tej bulwersującej sprawie? Woła do prezydenta Dudy o VETO! Służę tekstem źródłowym:
https://nczas.com/2020/02/18/bosak-apeluje-do-dudy-o-weto-upodabnia-sie-do-komorowskiego-video/

Bosak i cała Konfederacja apelują do prezydenta, by zawetował trzy następujące ustawy: podatek cukrowy, rekompensatę 2 mld zł dla TVP oraz likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Panie pośle Bosak…. a co ze złożami miedzi?

Teraz już Państwo wiecie, dlaczego w tytule tego felietonu użyłem słowa „Kompromitacja” w miejsce „Konfederacja”. Mówisz Konfederacja – myślisz – kompromitacja. Myślisz: Konfederacja – mówisz: kompromitacja.

I tak już zastanie. Dziękuję za uwagę.
By uniknąć zarzutu o niekonsekwencję, wyjaśniam:
...nie popadam w sprzeczność - w skali globalnej powinno się jak najszybciej skończyć ze spalaniem czegokolwiek wydobytego z ziemi - ale dopóki nie będzie to zastosowane w skali globalnej - ograniczenia dla jednego państwa nie mają sensu, ale za to rozłożą to państwo gospodarczo na łopatki. Więc w obecnym stanie - trzeba walczyć o swoje, bo a nuż nie mam racji - i nie usmażymy się wszyscy w ciągu 30-50 lat? To wtedy lepiej mieć złoża i przemysł - niż nie mieć...


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale