Blog
autodafe
Eine
Eine Fizyk
170 obserwujących 816 notek 1627393 odsłony
Eine, 11 listopada 2017 r.

Wszechświat nie powinien istnieć

1807 236 1 A A AWedług Modelu Standardowego cząstek elementarnych w momencie narodzin naszego wszechświata [Big Bang] ilości cząstek materii i antymaterii powinny być równe.Tym samym wszechświat powinien spłonąć,jako że każda cząstka w spotkaniu z antycząstką anihiluje z jednoczesnym powstaniem niezwykle intensywnej energii .

A jednak to się nie stało,istnieją planety,gwiazdy,galaktyki,istniejemy my.Musi być jakiś czynnik tkwiący w antymaterii lub w materii ,który spowodował ,że antymaterii jest mniej niż materii.Może własności cząstek materii jednak niesą totalnie takie same jak własności cząstek antymaterii?

Już od dawna kursowała hipoteza że spinowy moment magnetyczny antyprotonu jest źle wyznaczony,czyli jego wartość nie jest równa wartości spinowego momentu magnetycznego protonu i symetria CPT na której jest osadzony Model Standardowy nie jest prawdziwa, a tym samym model kwantowy Big Bangu jest fałszywy.

Znalezione obrazy dla zapytania Antyproton

BASE-CERN,fot.Google

I oto po dwóch latach wytężonych prac zespołu projektu BASE[arion-Antibaryon Experimental Experiment w CERN pod kierunkiem prof.Christiana Somarra’y wyznaczono [1] spinowy moment magnetyczny antyprotonu z dokładnością 350 razy większą od dokładności wcześniejszych pomiarów tej wielkości.


Rdzeniem tego sukcesu było zastosowanie zmodyfikowanej pułapki Penninga [eksperyment  ALPHA]do trzymania -w izolacji od zwykłej materii - antyprotonów przez 405 dni !Pułapkę tę tworzy jednorodne pole magnetyczne oraz kwadrupolowe pole elektrostatyczne.

Wartość spinowego momentu magnetycznego antyprotonu jest idealnie równa wartości tej samej wielkości dla protonu[ ta ostatnia wyznaczona była w 2014 roku przez zespól pod kierunkiem prof,Stefana Ulmera] mają tylko znaki przeciwne.

W dalszym ciągu więc, nie wiemy dlaczego wszechświat istnieje,chociaż – nie powinien.Według kwantowców spod znaku „MS”.Literatura

[1] C.Smorra and all,A parts-per-billion measurement of the antiproton magnetic moment,Nature,550,s.371-374,19 october 2017Opublikowano: 11.11.2017 22:14. Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 22:41.
Autor: Eine
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @ Marek Szleper17.12.2017 15:43 Pewien bloger napisał u mnie głupotę,że pusta...
  • pisałem skrótowo,wiec nie jednoznaczne,poprawię się. parametry charakterystyczne dla danej...
  • jeśli ta istota zmarła to szkoda czasu i atłasu na zajmowanie się nimi.Sa tacy...

Tematy w dziale Technologie