Blog
autodafe
Eine
Eine Fizyk
184 obserwujących 846 notek 1725106 odsłon
Eine, 11 listopada 2017 r.

Wszechświat nie powinien istnieć

1891 236 1 A A AWedług Modelu Standardowego cząstek elementarnych w momencie narodzin naszego wszechświata [Big Bang] ilości cząstek materii i antymaterii powinny być równe.Tym samym wszechświat powinien spłonąć,jako że każda cząstka w spotkaniu z antycząstką anihiluje z jednoczesnym powstaniem niezwykle intensywnej energii .

A jednak to się nie stało,istnieją planety,gwiazdy,galaktyki,istniejemy my.Musi być jakiś czynnik tkwiący w antymaterii lub w materii ,który spowodował ,że antymaterii jest mniej niż materii.Może własności cząstek materii jednak niesą totalnie takie same jak własności cząstek antymaterii?

Już od dawna kursowała hipoteza że spinowy moment magnetyczny antyprotonu jest źle wyznaczony,czyli jego wartość nie jest równa wartości spinowego momentu magnetycznego protonu i symetria CPT na której jest osadzony Model Standardowy nie jest prawdziwa, a tym samym model kwantowy Big Bangu jest fałszywy.

Znalezione obrazy dla zapytania Antyproton

BASE-CERN,fot.Google

I oto po dwóch latach wytężonych prac zespołu projektu BASE[arion-Antibaryon Experimental Experiment w CERN pod kierunkiem prof.Christiana Somarra’y wyznaczono [1] spinowy moment magnetyczny antyprotonu z dokładnością 350 razy większą od dokładności wcześniejszych pomiarów tej wielkości.


Rdzeniem tego sukcesu było zastosowanie zmodyfikowanej pułapki Penninga [eksperyment  ALPHA]do trzymania -w izolacji od zwykłej materii - antyprotonów przez 405 dni !Pułapkę tę tworzy jednorodne pole magnetyczne oraz kwadrupolowe pole elektrostatyczne.

Wartość spinowego momentu magnetycznego antyprotonu jest idealnie równa wartości tej samej wielkości dla protonu[ ta ostatnia wyznaczona była w 2014 roku przez zespól pod kierunkiem prof,Stefana Ulmera] mają tylko znaki przeciwne.

W dalszym ciągu więc, nie wiemy dlaczego wszechświat istnieje,chociaż – nie powinien.Według kwantowców spod znaku „MS”.Literatura

[1] C.Smorra and all,A parts-per-billion measurement of the antiproton magnetic moment,Nature,550,s.371-374,19 october 2017Opublikowano: 11.11.2017 22:14. Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 22:41.
Autor: Eine
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Samoświadomość  piłkarza  jest  niczym  wobec  jego  impulsowej  szybkości (  10...
  • Kleofas    Logic, 16.10.2018 08:56 1.Rzeczywiscie jest  sporo  fizyków uznanychw   skali...
  • @Ildefonso Hatszepsut ,15.10.2018 21:44 O  ile  tamże/lokalnie  istnieją wyższe  wymiary ...

Tematy w dziale Technologie