204 obserwujących
951 notek
2035k odsłon
  800   0

Elementarna algebra i fizyka wizjonera Dagteru

Pewien bloger salonowy ma wizję wzechświata wypełnionego Dagterem (takim nie-eterem),a ostatno uzupełnił ją o Kosmiczny Wiatr  Dagteru i w notce powiało grozą.Oczywiście tego rodzaju wizje przyrody, nie podlegają dyskusji (bo mają je tylko nieliczni wybrani) ,natomiast co innego ma związek z nimi,a co wzbudza mój niepokój i postanowiłem go publicznie pod uwagę czytelnikom działu nauka- przedstawić.

Otóż jest regułą u tego blogera - wizjonera ,wprowadzać nagle w środku wizji Dagteru , jakieś wzory z fizyki prawdziwej.Wzory  o postaci ogólnie znanej i znaczeniach symboli też,potrząsać tymi wzorami i otrzymywać formuły wzięte nie wiadomo skąd,a na koniec dodatkowo wprowadzać  nowe znaczenia symboli,znaczenia wzięte z sufitu. Tego  rodzaju  działania sa wielką   pasją   naszego  wizjonera od Dagtru i  chyba mu  dają   złudzenie,że pisze  on  teksty z  wnętrza   nowej   fizyki,gdy  w  istocie  jest to karykatura  twórczości   naukowej.

Oto zrzut przykładu. Litera E -mój komentarz.

a = F / m

E- to chyba druga zasada dynamiki

  F =m*v2 / r

E-wprowadza przyspieszenie dośrodkowe v2/r

F = m*a

E-przekształcenie pierwszej formuły,czyli newtonoski wzór   na obliczanie siły

 m*a = m*v2 / r

E- zwiazki  drugi  i  trzeci  połączone  a,ponizej matematyka i fizyka wizjonera Dagteru :

"stąd;

F = a = v^2 / r = r/t^2 = v*f (1.1)

E-taki bzdet myślowy to moze otrzymac  i napisać  tylko"  "geniusz"   matematyczny.Na dodatek:    narodziny nowych znaczeń tych samych symboli (!)  :

gdzie: F - potencjał ( E- a nie siła!)

           a - krzywizna ruchu (wektor stanu ruchu) ( E- a kuku ! myślałeś,  że     to przyspieszenie ?!)

           v - prędkość wzdłuż promienia (r)

           r - promień krzywizny toru ruchu

           f - częstotliwość obrotów

oraz  dalej w   tekście  wizjonera  Dagteru   " fizyka"    zapewne z mgławicy Andromedy :

"W powyższym wzorze (a) posiada moduł (F) i zwrot na kierunku, może więc być nazwane Wektorem Stanu ruchu. W przypadku, gdy wektor stanu zdarzenia (a) jest większy od wektora stanu (ap) przestrzeni, nie zachodzi zjawisko "grawitacji"(spadania), lecz obiekt w ruchu orbitalnym będzie dążył na zewnątrz "środka obrotu". Objawi się w takim przypadku, jako napięłście więzów lub, jako że w kosmosie nie ma sznurka, oddalenie się satelity na większą orbitę, aż do wyrównania wektorów stanu (a = ap)".

Podkreślę na koniec : od Dagteru i Kosmicznego Wiatru żaden czytelnik nie wyzionie ducha natomiast od algebry tego wizjonera i jego logiki myślenia , oraz formalnego dowodzenia wynikania pewnych formuł z innych-można skonać w męczarniach przeogromnych.Ostrzegam!

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie