awanturnik awanturnik
871
BLOG

Smoleńsk dzieli prawicę? Korwin-Mikke: Macierewicz to paranoik

awanturnik awanturnik Polityka Obserwuj notkę 6

Janusz Korwin-Mikke kontynuuje swoją ofensywę antysmoleńską i krytykuje Antoniego Macierewicza. Nazywa go paranoikiem: "Proszę spojrzeć w oczy Antoniego Macierewicza. To są oczy paranoika" - pisze Korwin-Mikke.


Ich drogi jednak się rozeszły. Dzisiaj Macierewicz jest w PiS, a Janusz Korwin- Mikke ze swoją nową partią, Kongresem Nowej Prawicy, ponownie próbuje podbić polską politykę. Wydaje się, że czasy koleżeńskich relacji obydwu panów dobiegły końca.

Na początku lat 90. razem walczyli o uwolnienie Polski, z postkomunistycznego jarzma. Obecnie stoją po dwóch stronach barykady, podzielił ich Smoleńsk. Korwin-Mikke mówi dzisiaj o Macierewiczu językiem redaktorów z "Gazety Wyborczej" oraz innych czołowych przedstawicieli establishmentu. Nazywa go paranoikiem: "Zdajmy sobie sprawę, że nie mamy do czynienia z jakimkolwiek stanowiskiem politycznym, lecz z jednostką chorobową. I zacznijmy – przykro mi to mówić, bo to mój szkolny kolega – traktować Antoniego Macierewicza w sposób właściwy. Czyli nie spierając się z Nim, bo to nie ma sensu. Paranoik tylko utwierdza się wtedy w swoich urojeniach. Proszę w kontaktach z Antonim Macierewiczem mówić wyłącznie o sprawach możliwie dalekich od Smoleńska! Zająć Go np. problemem szkolnictwa katolickiego w Hiszpanii?" - pisze Korwin na swoim blogu.

Głos Korwina w tej sprawie jest cenny, ponieważ pokazuje, że linia podziału w sprawie Smoleńska przebiega w innym miejscu i nie jest tylko rozwinięciem konfliktu z początku lat 90., pomiędzy prawicą i lewicą laicką.
awanturnik
O mnie awanturnik

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka