63 obserwujących
575 notek
831k odsłon
  247   3

Gold Diggers i #MeToo

Gold Diggers 1975
Gold Diggers 1975
Gold Digger to bardzo stare określenie ładnej i młodej kobiety polującej na bogatych mężczyzn.

    Pojęcie "kopaczek złota" znane jest od bardzo wielu lat. Gold Diggers doczekały się piosenek, sztuk teatralnych, musicali oraz filmów (z których najbardziej znany jest "Gold Diggers of Broadway").


    Kim jest Gold Digger: To młoda, atrakcyjna dziewczyna poszukująca sposobu na "ułożenie" sobie życia w towarzystwie bardzo bogatego mężczyzny. Za jedną z pierwszych Gold Diggers uznano całkiem niezłą aktorkę i tancerkę (doszła do sławnych Ziegfeld Folies) Peggy Hopkins Joyce (nazwiska kolejnych mężów), których oficjalnie miała sześciu. W Polsce bardziej znana była węgierka Zsa Zsa Gabor, która "zaliczyła" aż 9 mężów - w tym C.J.Hiltona (sieć hoteli), twórcę lalki Barbie a nawet niemieckiego księcia...

     Nie sądzę, aby milionerzy zmuszali te kobiety do nawiązywania z nimi kontaktu. Już prędzej politycy - np. przypadek Prezydenta Johna Kennedy'ego. To raczej atrakcyjne dziewczyny chciały wykorzystać swoje dość szybko przemijające walory, dostać się (oczywiście jako "niewinne" modelki-króliczki) do klubów Playboy'a, a może nawet do haremu jego szefa. Być może niektóre (co naiwniejsze) były przekonane, że oto otwierają się dla nich drzwi do lepszego życia, choć ja jestem jednak przekonany, że większość z nich znakomicie zdawała sobie sprawę, że wejście do tego świata będzie się wiązać z daleko idącymi konsekwencjami.

    Aby znów nie narazić się na hejt "Ty świński męski szowinisto!!!" wykorzystam zdanie kobiety.


    Typowy kontrakt pomiędzy kobietą a mężczyzna można streścić w jednym zadaniu - "sex za opiekę i jedzenie" (a czasem także za diamenty). Szczegółowo te pojęcie rozwinęła p. Anna Maria Potocka w swej książce "Kobieta postfeministyczna - Dyktatura kobiet". Gorąco polecam lekturę tej książki Pani blogerce @EdithKuplienski i innym Paniom, które za wszystkie nieszczęścia i problemy kobiet obwiniają tych "wampirycznych" mężczyzn:


Zdaniem p.Potockiej – "cały ruch #MeToo napędzany jest nie z pozycji partnerek, kiedyś gotowych na wymianę swoich usług seksualnych na dobra materialne lub sukcesy medialne, lecz z pozycji ofiar mających teraz poczucie krzywdy za to, że do takich transakcji doszło.
...
i dalej:
Autorka zauważa, że nagłośnione są tylko przypadki, których negatywni bohaterowie reprezentują (czy reprezentowali) wielkie wpływy medialne i wielkie pieniądze. Jej zdaniem celem tego ruchu nie jest sprawiedliwość czy zadośćuczynienie, ale pognębienie mężczyzny stojącego na społecznym świeczniku."

Przepraszam, ale aż tak naiwny to już nie jestem. Tacy milionerzy jak Osgood Fielding III z filmu "Pół żartem, pół serio" w realu nie istnieją. Moim zdaniem te "Gold Diggers" (z punktu widzenia moralności) nie różnią się wiele od dziewcząt "polujących" na mężczyzn na poboczach dróg...

Zobacz galerię zdjęć:

Gold Digger 1923
Gold Digger 1923
Gold diggers
Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale