45 obserwujących
826 notek
1463k odsłony
7010 odsłon

O tym, jak paragon Budki popłynął do Wisły rurociągiem Trzaskowskiego

Wykop Skomentuj180

Rzadko kiedy trafiają się takie wpadki, jaka dzisiaj przytrafiła się przedstawicielowi KO Borysowi Budce w trakcie debaty w TVP. Otóż w punkcie dotyczącym służby zdrowia chciał przygwoździć PiS paragonem na lek Valcyte dla dzieci opiewający na kwotę 2082,36 zł i oskarżył PiS o to, że rodzice muszą ponosić takie koszty, a źli ludzie Kaczyńskiego nie chcą go refundować. No, ale przyjdzie Platforma i znowu będzie dobrze. Przyjrzyjmy się sprawie z bliska.

image

Już na pierwszy rzut oka widać manipulację, bo paragon dotyczy dwóch sztuk. Niestety, to nie koniec, albowiem Borys Budka ordynarnie skłamał. Rzeczony lek jest refundowany i w rzeczywistości kosztuje... 3,20 zł za sztukę!

Zareagowali internauci, którzy to wyłapali, zainterweniował minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, który zażądał przeprosin, albowiem przekroczone zostały wszelkie granice. Borys Budka po wyjściu ze studia TVP prezentował niebywałe zadowolenie. Tymczasem prawdopodobnie pogrążył Platformę Obywatelską niemiłosiernie. Nie zdziwię się, gdy do samych wyborów będzie pokazywany ten paragon jako symbol niewiarygodności Schetyny, Budki, Kidawy-Błońskiej et consortes.


https://wpolityce.pl/polityka/466320-kompromitacja-budki-w-debacie-tvp-podal-zawyzona-cene-leku


Wykop Skomentuj180
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka