z drugiej ręki
Nie jestem dziennikarzem - piszę tylko o swoich wrażeniach, odczuciach, odbiorze rzeczywistości medialnej. Bo jak jest NA PRAWDĘ - a któż to wie?
23 obserwujących
250 notek
162k odsłony
490 odsłon

64 pola

Wykop Skomentuj12

64 pola szachownicy to świat, w którym czuję się bezpiecznie - mówi główna bohaterka serialu "Gambit Królowej" dostępnego na Netflixie. To świat, nad którym panuję mówi zagubiona nastolatka, zaćpana i coraz częściej pijana. A wkrótce po pierwszych sukcesach tracąca kontrolę nad swoim nałogiem. Czy można kontrolować nałóg?!  Robota to głupota, picie to jest życie! Tak?!

Główna bohaterka serialu otrzymała dar. Widzi i przeczuwa, nawet specjalnie nie kalkuluje, po prostu wie, że wygra, a jednocześnie cały czas się uczy! Studiuje swoje partie, przede wszystkim i partie demonicznego sowieta, który nie ma równych sobie w tym świecie.

Czy świat tego filmu jest odbiciem realnej rzeczywistości? Zapewne, w krzywym lustrze tak. Bo mamy podane na tacy, proste schematy - nie jesteś sam, liczy się zespół, ile się nauczysz tyle jest Twoje! Ale gdy nadciąga chwila próby i tak liczy się Twój geniusz! Ta chwila, gdy nie rozmyślasz o tym, że jesteś na szczycie i kto by co zrobił na Twoim miejscu.

Geniusz -alkohol i prochy - jaki może być rezultat? Dziekanka? Alternatywą jest grupa wsparcia AA. Czy są inne?! 

Jakiś krytyk napisał, że gdyby główna bohaterka nie była alkoholiczką to serial by był nudny. Pewnie tak! Czy podobają się nam seriale o przeciętnych ludziach takich jak my?! 

Obejrzyjcie ten serial, nie będziecie rozczarowani!


Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura