1 obserwujący
14 notek
20k odsłon
  169   0

Psalmiki - mój pierwszy tomik poetycki

Urszula Łozińska
Urszula Łozińska
Psalmiki - mój pierwszy tomik poetycki wydany przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków

Po trzech latach intensywnego kształtowania się na niwie poetyckiej (wcześniej jeszcze kilka lat z portalem poezja polska) - w grupie Literackiej Sylaba działającej w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida pod auspicjami Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Kraków - wielkie dziękuję za wszystko panu Michałowi Zabłockiemu, dzięki Ania Mazela i Sylabowicze - udało się wydać mój debiutancki tomik poetycki "PSALMIKI" przez Krakowską Bibliotekę Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich pod redakcją Miłosza Biedrzyckiego i Michała Zabłockiego w maju 2021 roku. Wielkie dzięki panowie za zaufanie. Wiele na ścieżce pisania wierszy nauczyłem się w tym czasie w Kole Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich -dzięki wielkie Michał Piętniewicz, Gertruda Drelicharz i Kołowicze oraz na Peronie Literackim - wielkie dzięki Jadwiga Malina, Jarek Sokół i Peronowicze. Wszelką wdzięczność chciałbym wyrazić na spotkaniach autorskich (o których niebawem), na których z radością spotkam się z chętnymi.

Michał Zabłocki o Psalmikach –

"„Psalmiki” są konsekwentne i precyzyjne. Przekazują wiarę współczesnego człowieka w telegraficznym skrócie, można powiedzieć – w dynamicznym przekroju. Bernard Łach czerpie pełnymi garściami z tradycji biblijnej, ale łamie ją i druzgocze osobną wersyfikacją i osobnym niedomilczeniem. Coś z tego niedomilczenia nam ukazuje, bo jak tu milczeć w pełni o materii cisnącej się na usta, ulewającej się nawet czasem bezwiednie? Tom Łacha jest pod tym względem heroiczny. Autor powstrzymuje cwałującego konia i osadza go niemal w miejscu. Dzięki temu nie wpada w banał. Ocala w arce formy tę odrobinę treści, która jest konieczna, byśmy uwierzyli. Byśmy uwierzyli, że można".


Kwadrans Poetycki #3 - O tomiku "Psalmiki" Bernarda Łacha w Punkowym Radiu Underground opowiada poeta i krytyk literacki dr Michał Piętniewicz

https://www.youtube.com/watch?v=qnYzvKmavq0


Można jeszcze zakupić :-)

https://www.znak.com.pl/ksiazka/psalmiki-bernard-lach-203953

https://sklep.instytutliteratury.eu/pl/p/Psalmiki-Bernard-Lach/242

https://www.taniaksiazka.pl/psalmiki-bernard-lach-p-1537115.html


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura