0 obserwujących
2 notki
902 odsłony
  177   0

Ateizm filozofią pokoju?
Ateizm filozofią pokoju?

W dzisiejszych czasach książki promujące ateizm stają się coraz bardziej popularne.

Autorem bodajże najsłynniejszym jest Ryszard Dawkins(Taki brytyjski fanatyk).

Dawkins zajmuje się przedstawianiem dobrych cech ateizmu, negując jakiekolwiek zawierzenia(chociaż sam fakt bycia ateistą opiera się na zawierzeniu, w wiarę w nieistnienie Boga).

Dawkins ma smykałkę do interesów, ze sprzedaży swoich książek dorobił się już niezłej sumki pieniędzy, dzięki której może kontynuować swoją misje.

Ale nie o tym mowa, Problem Dawkinsa leży w niezbyt dobrym rozumieniu historii.
W jednej ze swoich książek ,,Bóg urojony" obwinia religie za wszystkie wojny(czyli konflikty bałkańskie...bla bla bla),

Tylko Pan Dawkins  popełnia błąd, Bałkany to konflikt etniczny, w mniejszym stopniu religijny!.


Inkwizycja działała bodajże od XIII wieku, z zachowanych dokumentów można dowiedzieć się że skazanych na śmierć zostało 10 tysięcy ludzi (między XIII a XVIII w n.e.), mówi się ze kolejne 80 tysięcy zmarło w więzieniach, ale mimo wszystko to i tak jest dość znikomy odsetek ludności nawet jak na tam te czasy
(żeby nie było, wiem że jeszcze dochodzą poboczne zbrodnie, i wyprawy krzyżowe)

Dawkins wyolbrzymia zło jakie wyrządziła ludzkości  religia, a równocześnie ignoruje znacznie większe zbrodnie, których źródłem jest świecki fanatyzm


Ale kontynuując!

Pod koniec XIX urodziło się trzech fajnych chłopaków, na jednego wołali w szkole Adi Hitler, na jednego Josif dzugaszwilli(Józef Stalin) a na trzeciego Mao ze tong(dla przyjaciół Mao).

Przedstawmy  historie tych barwnych bohaterów!

Adi Hitler, właściwie Adolf, uzdolniony artystycznie, przystojny, z zabójczym wąsikiem, i jak pisze ,,zabójczym" to naprawdę mam na myśli zabójczym!

Adolf urodził się w Austrii, dzisiaj się wszyscy śmieją że był Austriakiem, ale gówno prawda, w tamtych czasach 90%+ obywateli Austrii uważało się za Niemców.

Adolf marzył o karierze malarskiej, ale niestety nie dostał się na wymarzone studia, achhh!!, zapomniałem dodać, Adolf Hitler był bohaterem I wojny światowej dwukrotnie odznaczony żelaznym krzyżem zasługi!!

Żeby nie nawijać, Pan Adolf, nie popierał religii, był jej wielkim przeciwnikiem, walczył z nią, można powiedzieć że był pierwszym Wielkim przywódcą tej Nowej Lewicy, pieprzony socjalista!.

Adi wywołał II wojnę światową, żeby nie przedłużać, a ufam że wiecie czym była II wojna światowa, w trakcie jej trwania, zginęło 72mln ludzi!!!

Dość sporo jak na przedstawiciela filozofii Pokoju(czyt Ateizm).

Kolejnym bohaterem Jest Józef Stalin(dzugaszwilli), dość fajny Gruzin, podobno ojcem był Przewalski(ten geograf, i tak coś tam z Polska miał wspólnego),  Stalin miał być Popem, ale mu nie wyszło i został czerwonym gwardzistą, dzięki niemu zginęło (według historyka Normana Davisa nie mniej niż 50mln ludzi), również dość sporo jak na przywódce największego państwa ateistycznego na świecie.

Teraz chiny, czyli postać najbardziej z nimi związana Mao ze tong, taki ciekawy wieśniak z prowincji której nazwy nie potrafię wymówić.

Nie wspominając o setkach milionów ludzi których wymordował, to również warto wspomnieć o tzw rewolucji kulturalnej którą próbował wprowadzić w Państwie środka:
Palenie książek!
Niszczenie zabytków związanych z poprzednią rodziną panującą (dynastią Qing)
ect ect ect...


Reasumując!

Czy Ateizm jest filozofią pokoju?, czy historia  nas czegoś nie nauczyła?, XX wiek był zbyt splamiony krwią, żeby pozwolić na powtórkę.
Oczywiście celem tego tekstu nie jest negacja zbrodni chrześcijaństwa i innych religii ale
jeżeli jednak nawet tak jest, to są one minimalne w porównaniu ze żniwem, jakie zebrała śmierć dzięki ateistycznemu despotyzmowi XX wieku. W imię wykreowania własnej wizji wolnej od religii utopii Adolf Hitler, Józef Stalin i Mao Zedong stworzyli masową rzeźnię, której inkwizycja nigdy nie będzie w stanie dorównać. Razem wymordowali oni ponad 100 000 000 ludzi.

Czym była by Europa bez chrześcijaństwa?, czym był by bliski wschód bez Islamu
Religia jest podstawą wszystkich naszych norm moralnych, czy nie uważacie że świat byłby rajem!, jak by każdy z nas stosował się do Dekalogu?

Nie pozwólmy aby Ateiści przejęli władze!, z tego wynikną same Problemy, których już nie da się cofnąć.

 

 

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale