26 obserwujących
483 notki
306k odsłon
  255   0

PiS finansuje LGBT+

Pierwszy tydzień po wyborach dostarcza nowych wrażeń, które na pewno warto spisać. Tu tylko o jednej informacji, która wyszła po wyborach.

Portal PCH24 poinformował, że w ramach konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 215 tysięcy PLN dotacji otrzymało Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizacja, która między innymi promuje LGBT w Polsce.

Ministerstwo zorganizowało konkurs "Po pierwsze Rodzina!", który miał wspierać organizacje troszczące się o rodzinę i postawy prorodzinne. Cytując szefową resortu - Marlenę Maciąg - "rodzina jest dla Zjednoczonej Prawicy najważniejsza".

"Chętnie wspieramy wszelkie działania, które służą temu samemu celowi. Przykładem jest konkurs „Po pierwsze Rodzina!”. Realizację tego zadania powierzamy organizacjom społecznym, które działając w przestrzeni lokalnej, znają potrzeby mieszkańców poszczególnych rejonów w całej Polsce, znają potrzeby rodzin" - dodawała.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu nie kojarzy się z działaniem dla promowania rodziny i jak głębiej poszukać to część działań jest z tym celem jawnie sprzeczna.

Zaczynając od ludzi zarządzających stowarzyszeniem mamy "prezeskę", "członkinie" czy "menedżerkę". Użyte na siłę feminatywy są pewną wskazówką co do ideologii wyznawanej przez wyżej wymienionych. Ale by nie być gołosłownym to przyjrzyjmy się niektórym akcjom FOB.

"Karta Różnorodności" jak sami opisują jest "pisemną deklaracją, podpisywaną przez pracodawcę, który zobowiązuje się do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i podejmowania działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość organizacji do zaangażowania wszystkich pracowników i pracownic oraz partnerów biznesowych w te działania."

W ramach różnorodności mamy m.in. publikację "Otwierając się na różnorodność – dobre praktyki w zatrudnianiu osób LGBT w Polsce" z 2015,  czy "NatWest LGBT+ Diamonds 2019 Business Awards".

W artykule "Każdy może być sobą w pracy" czytamy że "rozdano Tęczowe Diamenty nagradzając firmy, organizacje i osoby, które w tym roku znacznie przyczyniły się do poprawy sytuacji osób LGBT+ w sferze zawodowej".

W 2016 reklamowali "LGBT Business Forum 2016" organizowane przez LGBT.biz.pl (wchodzenie na tą stronę na własną odpowiedzialność!). 

Odpytanie google o frazę "odpowiedzialnybiznes.pl lgbt" daje 10 stron wyników z czego pierwsze dwie odnoszą się do publikacji w/w portalu.


Konwencja Stambulska, jak widać, nie jest martwym aktem prawa międzynarodowego.


poprzednia notka
 <--->
następna notka
Komisja d/s pedofilii - PiS odrzucił ks. T. Isakowicza-ZaleskiegoLubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka