25 obserwujących
505 notek
322k odsłony
  409   0

Skandal dyplomatyczny w Rzeszowie

Lista sukcesów międzynarodowych PiS jest długa i prowadzi od jednej wpadki do drugiej. Przedostatnią było obrażenie Norwegów przez Morawieckiego. W efekcie czego Baltic Pipe pozostaje bez zakontraktowanego gazu.

Dziś doszło do kolejnego dyplomatycznego skandalu. Faktyczny władca Turcji, Recep Tayyip Erdogan, w swojej podróży na Ukrainę lądował niestety w Rzeszowie. Jak informuje RMF:

Recepa Tayyipa Erdogana na lotnisku w Rzeszowie powitali drugi w hierarchii wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr oraz ambasador Turcji w Polsce Cengiz Kamil Firat. Zdjęcie, na którym widać powitanie na lotnisku opublikował na Twitterze m.in. jeden z tureckich dzienników - "Haberturk".

Dlaczego powitanie odbyło się na tak niskim szczeblu? Przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przekazali dziennikarzowi RMF FM Rochowi Kowalskiemu, że wszystko przez to, że nieznana była dokładna godzina przylotu tureckiej delegacji, a wojewoda Ewa Leniart miała w tym czasie inne obowiązki.

To już nawet nie jest kompromitacja, to jest sabotaż. W momencie, gdy Turcja jest jednym z głównych graczy, my tracimy okazję do choćby krótkiego spotkania. Armia turecka jest największą armią NATO w Europie i może wiązać siły rosyjskie, które mogły by być przeznaczone do ataku na wschodnie kraje NATO. Turcja negocjowała z sukcesem eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne.

Niezależnie od skandalu dyplomatycznego, Turcja, jest krajem Bliskiego Wschodu, gdzie gesty mają wielkie znaczenie. Ten gest był wyjątkowo obraźliwy.

Państwo z kartonu!

PS: Każdy cywilny samolot można również obserwować na FlightRadar24.com. Portal jest dość popularny, co było widoczne choćby podczas przelotu N. Pelosi na Tajwan.

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale