25 obserwujących
509 notek
324k odsłony
  3381   0

Antypolskie prawo w USA

12 grudnia 2017 senat USA uchwalił Act S.447, znany jako Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017. Do zakończenia procesu potrzebne są jeszcze dwa kroki - Izba Reprezentantów i podpis prezydenta. Ustawa daje możliwość do dyscyplinowania krajów w temacie przekazywania mienia bezspadkowego dla organizacji "przemysłu holokaustu". Zgodnie z powszechnie obowiązującym na całym świecie prawem, mienie pozostawione bez spadkobierców przechodzi na własność państwa.

Jednym ze smaczków jest odwołanie do ustaleń konferencji w Terezinie w 2009, gdzie złote góry naobiecywał piekłoszyk Bartoszewski. Zrobił to w imieniu rządu 3 RP mimo tego, że Polska spłaciła wszelkie roszczenia obywateli USA traktatem odszkodowawczym zawartym 16 lipca 1960, tzw. umową indemnizacyjną. W 2009 konferencja była również tematem tabu w mediach.

Pierwszym "zaskoczeniem" jest absolutne przemilczenie tego faktu przez wszystkie główne media od GWyborczej po GPolską.

Drugim, równie niemiłym faktem jest absolutny brak reakcji na tą ustawę w MSZ, zwłaszcza, że min Waszczykowski przebywał 15 grudnia w USA.

Jedynym efektem akcji, zainicjowanej m.in. przez p. Michalkiewicza jest interpelacja posła Winnickiego:

Szanowny Panie Ministrze!
12.12.2017 r. Senat Stanów Zjednoczonych zaaprobował Act S.447, czyli Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017. Ustawa trafiła obecnie do Izby Reprezentantów. Po zatwierdzeniu przez amerykański parlament trafi do podpisu na biurko prezydenta i stanie się obowiązującym w USA prawem. W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy wspomniany dokument był analizowany przez MSZ? Jeśli nie to dlaczego i czy Pan Minister planuje podjęcie takich pilnych kroków?
2. Czy pan Minister podziela opinię, że wspomniany akt może stanowić podstawę do wysuwania wielomiliardowych roszczeń majątkowych wobec państwa polskiego przez środowiska i organizacje żydowskie?
3. Czy kwestia potencjalnych roszczeń majątkowych wobec państwa polskiego była przedmiotem rozmów między przedstawicielami Polski i innych państw, szczególnie USA, w ciągu ostatnich dwóch lat? Jeśli tak, to to czego dotyczyły te rozmowy?
4. Czy którekolwiek państwo uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla polityki polskiego rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym?
5. Jakie działania podejmuje rząd RP, a w szczególności MSZ, by zapobiec niebezpieczeństwu związanemu z potencjalnymi roszczeniami majątkowymi wobec państwa polskiego?
Z poważaniem,
Robert Winnicki

Dla przypomnienia w 1997 Polska została zmuszona do przekazania organizacjom żydowskim majątków. I cały czas mówimy o osobach i organizacjach nie będącymi spadkobiercami. Sprawy spadkowe są załatwianie przez sądy w tempie ekspresowym. Co było widoczne m.in. w bardzo popularnym sposobie rabunku kamienic w Krakowie.

Tu więcej od 8:38:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka