25 obserwujących
444 notki
269k odsłon
225 odsłon

Martyrologia Polaków uwiera. Cenzura w TVP

z twittera ks. T I-Z
z twittera ks. T I-Z
Wykop Skomentuj1

Dwa dni temu odbyło się wspomnienie, bo ciężko powiedzieć, że obchodzono, "Krwawej Niedzieli". Dzień 11 lipca jest wspomnieniem Polaków pomordowanych przez UPA i inne nazistowskie organizacje na dawnych Kresach i Małopolsce Wschodniej.

Martyrologia Polaków jest sprzeczna z aktualną polityką historyczną przede wszystkim Izraela, jak również Niemiec. USA, w związku z wrzuceniem Rosji "jeża do gaci" też nie są zainteresowane, by wypominać ludobójczą i nazistowską historię Ukrainy. Przez ostatnie lata albo rządzili "najwięksi przyjaciele Niemiec", albo "najwięksi przyjaciele Izraela i USA". Niestety postawa "największego przyjaciela" nie pozwala na artykułowaniem polskich interesów.

Głównym, czy też najbardziej medialnym strażnikiem pamięci o pomordowanych obywatelach 2RP jest ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Kapłan z piękną historią walki z komuną, którego nie da się "załatwić" etykietką ruska onuca. Skoro słowa ks. Tadeusza uwierają, a załatwić się nie da to od czego jest cenzura.

Z okazji 11 lipca TVP transmitowało wypowiedzi z pod pomnika Ofiar Ludobójstwa. Przemówienie ks. Isakowicza-Zaleskiego wisiało zarówno jako artykuł i jako film. Wisiało, bo teraz tylko 404 - "strona nie znaleziona".

Co prawda wolny internet jest coraz bardziej ograniczany ale artykuł można przeczytać w google cache:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:iuArY2A93cAJ:https://www.tvp.info/43455092/kolejne-ekipy-rzadowe-nie-zrobily-nic-gorzkie-slowa-duchownego-w-rocznice-rzezi-wolynskiej+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

a krótkie wystąpienie obejrzeć na CDA: https://www.cda.pl/video/3676009b8

Jedno i drugie polecam.


Poprzednia notka
<------>
Następna notka
Izraelski prezydent zaprosił W. Putina ... do Polski

Może kiedyś


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura