BGnatowski BGnatowski
2018
BLOG

Czy Polacy doczekają się uczciwego traktowania w zakresie dostępu do broni ?

BGnatowski BGnatowski Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 219

Czy Polacy doczekają się uczciwego traktowania w zakresie dostępu do broni za rządów PiS? Nie koniecznie tak jak u naszych "przyjaciół " w USA czy w Izraelu (tam rozdają kałachy na siłę)  ale tak jak w Niemczech czy Czechach gdzie ten co spełnia warunki np: niekarany i ze zaświadczeniem lekarskim musi otrzymać pozwolenie na zakup broni bez żadnych znamion uznaniowości ze strony urzędnika, że ma za duże wąsy albo za chudy czy za gruby... I nie mówimy tu o broni automatycznej ale zwykłych pistoletach czy karabinkach sportowych i sztucerach.

Przed wyborami warto postawić takie pytanie politykom i zobaczyć co odpowiedzą? 

Polski polityk i propolska partia NIE będzie przeciwny/a poszerzeniu dostępu obywateli do broni ! W przeciwnym wypadku czyli po dążeniu do zaostrzenia!! dostępu obywateli RP do broni poznamy partię i polityka antypolskiego lub głupiego a w najgorszym wypadku oddanego potencjalnym zaborcom Polski ! Jak będą wybory to zapytajcie takiego polityka tylko o jego stosunek do dostępu Polaków do broni - po tym poznacie wroga albo przyjaciela Polski ! To nie jest tak ważne co mówi polityk w innych tematach - ważne jest to co zrobi jeszcze w tej kadencji - czy jest za poszerzeniem dostępu Polaków do broni? Jak zagłosuje w Sejmie tej wiosny nad nowelą ustawy o broni - w tym roku możemy ich sprawdzić!! Mieli to zrobić jesienią ale w wyniku durnej propozycji ustawy ograniczającej dostęp do broni - stworzonej przez urzędników PiSu - oraz fali niezadowolenia i protestów zrzeszeń i stowarzyszeń strzeleckich zamrozili temat na zimę. 

W MSWiA zawieszono prace nad ustawą ...podobno bo nie dają uczciwej odpowiedzi na zapytanie Pana A. Turczyna ale zbyt długo nie mogą zwlekać w końcu muszą pokazać dokumenty, których dziś nie chcą wydać łamiąc ustawę o informacji publicznej. Oczywiści o konsultacjach społecznych nie ma na razie mowy! Polacy są niemal najbardziej rozbrojonym narodem w Europie! 

W Niemczech jest 30 szt broni na 100 mieszkańców w Czechach 16,5 szt/100 a w Polsce ? 1,7 szt na 100 mieszkańców - żałosne.... Dyrektywa UE autorstwa Bieńkowskiej praktycznie umożliwia poszerzenie dostępu Polaków do broni - jeżeli jakiś polityk mówi inaczej to już od dziś wiecie co o nim myśleć ...

PS. Dopisek 23/02/19  godz 18.15

Uważam, że pozwolenia należy utrzymać w podobnej wersji jak teraz .... ale bez zmuszania ludzi do tego czego nie chcą robić .       Powinno być prawie tak jak jest dotychczas tylko z wyłączeniem konieczności uczestnictwa w zawodach :                                             

Po zaliczeniu : 

1.Szkolenia na strzelnicy                                                                                                                                                                                     

2.Zaświadczenie lekarskie                                                                                                                                                                 

3.Niekaralność                                                                                                                                                                                                     

4.Bez urzędniczej uznaniowości - obywatel ma prawo dostać licencję !!!  Bez pytania po co obywatelowi potrzebna broń! Takie warunki przyznawania licencji na broń uważam za dobre .  Oczywiście przysposobienie obronne i zapoznanie z bronią w szkole średniej jest wskazane.


BGnatowski
O mnie BGnatowski

Rodzina jest sensem mojego życia. Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Nie czyń bliźniemu tego co tobie nie miłe.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka