Blog
Naród jest za uczciwością sędziów i prokuratorów
3 obserwujących
218 notek
61k odsłon
397 odsłon

Lęk przed trójką

Wykop Skomentuj

Rozpoczął się gorący okres wyborczy

Niekiedy czyjaś działalność społeczna potrafi wzbudzać lęk. Kto powinien się bać? Czy człowiek prawy ma się czego bać?  U kogo powstaje lęk? Czy taki lęk jest uzasadniony, czy też nie. Przed czym ten lęk? Lęk przed prawdą? Czy może lęk przed konkurencją pomiędzy kandydatami? W internecie prokurator M.M. pod nick'iem "MMPM" ostrzegał innego prokuratora słowami, cytuję "Dzisiaj tu, jutro w Sejmie... Strzeż się!" Czy prokurator się strzeże? Czy uczciwy prokurator ma się czego bać!!!

Bezpartyjna społeczniczka została zweryfikowana

Barbara Helena Bączkowska nigdy nie kandydowała w żadnych wyborach do tej pory. Miała jednak zamiar w kandydować w 2015r. Możliwość jej kandydowania wzbudziła mimo to spory niepokój w pewnych kręgach i zagrożenie w walce o elektorat wśród kandydatów. Dowodem na to jest fakt, że dnia 4 września 2015r., opublikowano  na torun.wyborcza.pl, cytuję, "Z trójką miała wystartować Barbara Bączkowska, która organizowała w Toruniu oddział Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu oraz ruchu Niepokonani 2012. Jednak jak dowiedzieliśmy się wczoraj, jej miejsce na liście i w ogóle start w wyborach parlamentarnych nie jest jeszcze przesądzony". Kto zatem czuł się kandydowaniem społeczniczki zagrożony? Inni kandydaci, czy raczej ktoś inny?

Bezpodstawne pozbawienie biernego prawa wyborczego 

Ostatecznie, za 6 dni,  dnia 10 września 2015r Paweł Szramka podjął decyzję o niezarejestrowaniu społeczniczki z tej samej listy, z której on sam kandydował, czyli wówczas Kukiz'15. Barbara Bączkowska,  widzac, że wydawałoby się honorowy żołnierz  rejestruje listę bez jej nazwiska, domagała się wówczas aby zarejestrował ją zatem na dowolnej pozycji listy. Wszak ogłaszanie kogoś publicznie jako kandydata, a potem nie rejestrowanie jego osoby, bez powodu,  stanowi deprecjonowanie jej w oczach publicznych.

Czym innym jest przesunięcie pozycji na liście lub dowolna rezygnacja ogłoszonego kandydata z danej listy.  Mimo to, Paweł Szramka, chociaż mógł zarejestrować 26 osób, zarejestrował tylko 20.  Czy to był lęk przed dowolną pozycją? Czy może próba uwiarygodnienia przed opinią publiczną napisanych anonimowo  treści pod nick'em "mmpm" ? Kto był tym zainteresowany, aby deprecjonować społeczniczkę w jej własnym środowisku i działalności społecznej?  Przyszły poseł? 

Dwaj koledzy z takowych kontaktów

 Dnia 28 październik 15r., po wyborach do sejmu, pod tym samym nick'iem prokurator  na prokuratorzy.net   napisał, cytuję, "nie jest moim reprezentantem ktoś, kto obraca się w takim szemranym (delikatnie mówiąc) towarzystwie. "Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd." Seneka”.  Dalej napisał ….. "Owszem. I świeżo upieczonego posła-kolegę z ugrupowania p. Chrobak znam właśnie z takowych kontaktów. Zabawne, nie?" Koniec cytatu.  Czyim zatem reprezentantem jest kolega prokuratora? (p. Chrobak to posłanka z Kukiz'15)

Po blisko  4 latach od czynu przestępczego

Nie  został jeszcze przesądzony los prokuratora M.M., który starał się 4 lata temu za pomoca anonimowo napisanych publicznie treści pod nick"iem "mmpm", aby usunięto z listy kandydatów do Sejmu RP  ww. Barbarę Helenę Bączkowską. Zatem prokurator manipulował opinią publiczną.  Prokurator M.M. opublikował w tym celu na wiadomosci.gazeta.pl i torun.wyborcza.pl, klika dni prędzej tj. dnia 28 sierpnia 2015r, nieprawdę o postępowaniach karnych i wyniku opinii sądowo-psychiatrycznych wobec ogłoszonej  kandydatki na posła. Dowody na winę prokuratora grasującego w internecie pod nick'iem są twarde, wszak dyskredytował społeczniczke także na  prokuratorzy.net.

Konsekwencje dyskredytującego 

Obecnie "sąd" w Toruniu BARDZO się stara razem ze znanym mu prokuratorem M.M. by sprawa karna, gdzie podejrzanym jest ów prokurator M.M., trwała  bardzo długo. Na razie trwa ponad 3 lata.  Prokurator ma postawione zarzuty, jest zawieszony. Jego obrońca, jednego dnia napisał 3 zażalenia. Kolejnego dnia napisał 4-te zażalenie. Zatem  powstały aż  4 zażalenia, w ciągu 2 dni i jeszcze  żadne nie zostało rozpoznane.  Wszczęto także postępowanie dyscyplinarne (poza karnym), ale trwa.

Sąd w Toruniu

Sąd w Toruniu, a dokładnie SSR Hanna Mincer i SSO Jarosław Sobierajski poświadczyli nieprawdę w interesie prokuratora M.M.  uznając pokrzywdzoną za osobę nieuprawnioną do złożenia prywatnego aktu oskarżenia za czyn z art. 212 kk ( dowód - potwierdził  to SN Izba Dyscyp.w dniu  31.01.2019r). Potem Sąd Rejonowy w Toruniu - wszyscy sędziowie po kolei- również SSR H. Mincer.- postanowili się od sprawy kolejnej wobec M.M. wyłączyć. Teraz robią to samo aż w 4-ech  sprawach (złożone 4 zażalenia na decyzje prokuratora przez obrońcę prokuratora M.M.). Podatnicy zapłacą za te starania. Zatem która zmiana zaprowadzi efektywne zmiany?

Walka o godność - oskarżeni

Na ławie oskarżonych zasiada już psychiatra, która starała się wesprzeć za pomocą fałszerstwa dokonanego w 2011r.  wrogów społeczniczki (podczas 5 -tego  postawionego zarzutu społeczniczce w sprawie błahej, bo o 50 zł nieprzyjętego mandatu). Fałszerstwo psychiatry jednak "spaliło na panewce". Psychiatra wpadła jak "śliwka w kompot" z uwagi na fakt posiadania przez Barbarę Helenę Bączkowską dokumentu poświadczonego za zgodność z oryginałem.  

W 2019 zasiadł także na ławie oskarżonych działacz Kukiz'15 za publiczne dyskredytowanie społeczniczki na portalu społecznościowym. 

POdejrzany prokurator

Wierzę, że na ławie oskarżonych  zasiądzie prędzej, czy później także prokurator M.M. działający na szkodę Społeczeństwa, w tym społeczniczki walczącej z bezprawiem funkcjonariuszy publicznych. Powstaje pytanie, która opcja polityczna zadba o Społeczeństwo, aby usunąć z zawodu takiego prokuratora?

Stara jedynka jak nowa

Wybierajmy mądrze. Wybierajmy ludzi nie numery. Numer "jeden" potrafi bowiem czasem wywinąć Społeczeństwu i Wyborcom niezły numer, albo kogoś nie zrejestrować do Sejmu albo przejść na listy do innej opcji politycznej podejrzewanej o "niezdiagnozowane bliżej"  kontakty. Takowe posunięcie, aby wejść na kończynkowe pole  by wyjść na prostą dla wielu okazało sią krzywe.  


źródło CYTATU  

 http://torun.wyborcza.pl/torun/1,48723,18702171,wyborcze-lokomotywy-gotowe-do-startu-oto-liderzy-list.html

O społeczniczce  https://expressbydgoski.pl/sedzia-wesolowska-zmian-w-sadach-nie-zalatwi/ar/10980763


#bezpartyjni ,  #społeczniczka , #barbara #bączkowska , #toruń , #prokurator , #sejm , #sąd,  #wymiar , #sprawiedliwosci #ziobro

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka