12 obserwujących
33 notki
88k odsłon
  2008   0

Ślady wybuchów w obiektywie dr Laska cz.2

Rys. 8a Odgięte na zewnątrz poszycie , pofałdowany brzeg rozerwania, osmalenia.
Rys. 8a Odgięte na zewnątrz poszycie , pofałdowany brzeg rozerwania, osmalenia.

Dr Laskowi zabroniono mówić o wybuchach ale nie zabroniono pokazywać mu wybuchów na zdjęciach. Dzięki temu wiemy co się stało w Smoleńsku. Przejdźmy na płytę lotniska gdzie nad wszystkim góruje potężny grzebień powybuchowy, który z pewnością trafi do podręczników.

Ślady wybuchów w obiektywie dr Laska cz.2Rys. 8 Piękny klasyczny grzebień powybuchowy i mocno odgięte blachy.

Zdjęcie dr Laska DSC_0285.jpg ( dział Szczątki samolotu na płycie lotniska Smoleńsk Siewiernyj)Dr Lasek zatytułował to zdjęcie: Polscy specjaliści badają szczątki Tu-154M 101 na płycie lotniska Smoleńsk Siewiernyj.

„…i udają ,że nic nie widza i nic nie rozumieją” chciałoby się dodać.

Po niewielkim powiększeniu rys. 8a widzimy osmalenia ,a także pasmowe przebarwienia pokazujące gradient temperatury , która musiała być wysoka.

Rys. 8a Odgięte na zewnątrz poszycie , pofałdowany brzeg rozerwania, osmalenia , przebarwienia układające się w pasma pokazujące gradient temperatury.

Choćby to zdjęcie znane od lat zdradza, co naprawdę zdarzyło się w Smoleńsku.Dziwne ,że ktoś z takim doświadczeniem jak Milkiewicz ciągle udaje ,ze nie ma dowodów i rzekomo czeka na zwrot wraku.

Ten sam fragment  wraku widziany z drugiej strony na zdjęciu DSC_0304.jpg

Ślady wybuchów w obiektywie dr Laska cz.2

Rys.9 Ślady wybuchu na ogonie tupolewa

Dr Lasek zatytułował to zdjecie:Tylna część kadłuba Tu-154M 101 - w centralnej części kadru lewy statecznik poziomy, połamany i oderwany w zderzeniach z drzewami tuż przed uderzeniem samolotu w ziemię.

Rys.9a Osmalenia i pogięte wybuchem blachy w powiększeniu.

Trzeba nie mieć honoru ,żeby nie rozpoznać śladów wybuchu na zdjęciu 8,8a ,9 i 9a będąc specjalistom KBWLLP..

Rys. 10 czyli  zdjęcie dr Laska 20100411045.jpg (dział pole szczątków) przedstawia miejsce w którym znaleziono borowca z przestrzeloną czaszką.

 

Ślady wybuchów w obiektywie dr Laska cz.2

Rys.10 Tutaj znaleziono borowca z przestrzeloną głową

Dr lasek zatytułował je :Przeszukiwanie pola szczątków przez służby ratownicze; widoczne pnie drzew połamanych przez samolot

Na pierwszym planie widzimy pomarańczowa skrzynkę rys. 10a ze śladami oddziaływania z wysoka temperaturą. Ponieważ wokół nie  ma śladów pożaru więc skrzynka musiała spaść już w takim popalonym stanie. Zresztą ślady na skrzynce nie są  śladami od lizania płomieniami w czasie pożaru , a raczej są to ,ślady bombardowania gorącymi cząstkami lub kroplami co było możliwe w trakcie wybuchu.

Rys. 10a Popalona skrzynka i płatek powybuchowy z przedniej części kadłuba.

Obok skrzynki leży płatek powybuchowy z przedniej części kadłuba. Jest to innego rodzaju  płatek niż ten prezentowany na rys. 6 ( część pierwsza notki) i nie powstał w sposób pokazany na rys.7, gdzie widać formowanie się zawiniętego płatka na skutek pęknięcia silnie rozciąganej powłoki i gwałtownemu wypływowi gazów powybuchowych. Taki płatek jak na rys.9a również powstaje na wszechstronnie rozciąganej powłoce ,która jednocześnie wpadła w drgania i pęknięcia następują na liniach największych naprężeń . Linie te przypominają figury Chladniego w słynnym doświadczeniu z drgającą płytką.

Rys. 10b Powiększony płatek z rys. 10a.

Powłokę Tupolewa w której doszło do opisanego płatkowania widać na rys.11

Jest to zdjęcie dr Laska 20100411045.jpg((dział pole szczątków).

Ślady wybuchów w obiektywie dr Laska cz.2

Rys.11 Szczątki przedniej części kadłuba świadczą o wybuchu.

Dr Lasek zatytułował to zdjęcie:Szczątki przedniej części kadłuba [15]. Stan zachowania pokrycia, reflektorów lądowania oraz pokrywy luku przedziału technicznego nr 1 świadczą o tym, że samolot zderzył się z ziemią w pozycji odwróconej.

Rys. 11a Pęknięcia i początki pęknięć powłoki naprężonej wybuchem.

Ten sam fragment wraku widoczny na innym zdjęciu dr Laska P1010135.jpg( u góry po prawej)

Ślady wybuchów w obiektywie dr Laska cz.2

Rys.12 Z prawej szczątki przedniej części samolotu rozerwanego wybuchem.

Dr Lasek zatytułował to zdjęcie:Fragment klapy i dolnego pokrycia skrzydła oraz fragment slotu, w głebi z lewej zewnętrzna część prawego skrzydła i obie części centropłata, z prawej szczątki przedniej częsci samolotu

Rys. 12a To są typowe rozerwania wybuchowe .

Na rys. 12a widzimy typowe rozerwania wybuchowe , gdyby poszycie było rozerwane przez gałęzie drzew widać byłoby kierunkowość tych rozerwań zgodną z kierunkiem pędu samolotu. Tutaj brak jest takiej kierunkowości.

Następne ciekawe zdjęcie z działu pole szczątków (P1010427.jpg):

 

Ślady wybuchów w obiektywie dr Laska cz.2

Rys.13 Szczątki porozrzucane wybuchem (P1010427.jpg)

Dr Lasek zatytułował to zdjęcie:Lewa [19] i prawa [18] część centropłata z goleniami podwozia głównego oraz przykadłubowy fragment noskowej części centropłata z turbochłodnicą układu klimatyzacji [20]. Strzałką bez liczby oznaczona kanapa z saloniku prezydenckiego.

Rys.rys. 13a Deformacje powybuchowe i ślady wysokiej temperatury.

Fragment na pierwszym planie nie pozostawia złudzeń co do powybuchowego pochodzenia rys.13a. Obok leży kanapa z salonki prezydenta.

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka