12 obserwujących
33 notki
88k odsłon
  2288   0

MH17, a Smoleńsk

Rys.1 Ślady uderzenia rakietą air-air w spód boeinga
           Traces of air to air  missile hitting the belly of Boeing
Rys.1 Ślady uderzenia rakietą air-air w spód boeinga Traces of air to air missile hitting the belly of Boeing

Czy MH-17 to był nieszczęśliwy zbieg okoliczności, wypadek ,pomyłka, czy też starannie zaplanowane morderstwo dla osiągnięcia określonych celów politycznych tak jak zamach w Smoleńsku.

Oficjalnie w Smoleńsku była katastrofa spowodowana brawurą pilotów, podobnie w przypadku MH17 ,po dzień dzisiejszy lansuje się wersje pomyłki separatystów ,którzy myśleli, że strzelają do transportowego samolotu wojskowego. Obecna szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini jeszcze we wrześniu ubiegłego roku nazwała zestrzelenie malezyjskiego boeinga nad Ukrainą "nieszczęśliwym wypadkiem" . Jeżeli założyć, że boeing był zestrzelony przez donieckich separatystów pierwszą  rakietą BUK jaką w ogóle odpalili ze zdobytej czy też podarowanej przez Rosjan wyrzutni to w istocie można to nazwać nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Tyle ,że nawet pobieżna analiza zgromadzonych dowodów w postaci fotografii dostępnych w Internecie pokazuje ,że zarówno w Smoleńsku jak i nad Ukrainą mamy do czynienia ze zorganizowanym celowym zamachem na samolot.

Jest wiele podobieństw w obu przypadkach tyle ,że role Rosjan w Smoleńsku na Ukrainie przejęli Ukraińcy ( wszystko na to wskazuje.).

Natomiast rola Amerykanów w obu przypadkach pozostaje niezmienna. Amerykanie ponoć mają dokładne zdjęcia satelitarne szpiegowskie, które pozwalają dokładnie ustalić co się wydarzyło zarówno 10-04-2010 nad Smoleńskiem jak i 17-07-2014 nad Ukrainą w obwodzie Donieckim. Mają ale jakoś nie maja ochoty upublicznić. Zdjęcia ze Smoleńska przekazali ponoć polskiemu rządowi ale one te zdjęcia zaginęły na biurku jakiejś bardzo ważnej osobistości. W http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Utajniono-zdjecia-satelitarne-z-dnia-katastrofy-pod-Smolenskiem,wid,15014453,wiadomosc.html?ticaid=11530a czytamy ,ze szef kontrwywiadu generał Janusz Nosek ( ten sam co przekazał Kaliszowi dane o korupcji w MON) potwierdził ,ze takie zdjęcia strona polska otrzymała. Dalej czytamy:

„Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki 29 kwietnia 2010 r. na posiedzeniu komisji sejmowej ds. służb specjalnych mówił, że miał te zdjęcia. Godzinę wcześniej premier Donald Tusk, odpowiadając na pytania posłów w tej sprawie, poinformował, że dopiero zwrócono się o nie do strony amerykańskiej.”

Zupełnie podobnie o zdjęciach satelitarnych z Doniecka mówił prokurator holenderski Fred Westerbeke w wywiadzie udzielonym Spieglowi : http://www.spiegel.de/international/world/mh17-chief-investigator-says-no-actionable-evidence-yet-in-probe-a-999485.html

W tym wywiadzie Westerbeke powiedział ,że nie mają dowodów ,żeby postawić komukolwiek zarzuty w tej sprawie. Na pytanie , czy Amerykanie udostępnili zdjęcia w dobrej jakości z satelitów szpiegowskich odpowiedział wymijająco ,ze są z Amerykanami w kontakcie.

Na pytanie czy wierzą w rosyjskie dowody na obecność ukraińskiego myśliwca w rejonie odpowiedział ,że najbardziej prawdopodobny scenariusz to zestrzelenie rakietą ziemia powietrze ale inne scenariusze tez są brane pod uwagę.

W innym wywiadzie prokuratura holenderska zapowiedziała ,że śledztwo będzie prawdopodobnie przesunięte na 2016 rok.

Proszę zwrócić uwagę że  podobnie zachowywała się prokuratura polska w sprawie Smoleńska oficjalnie twierdząc ,że wszystkie scenariusze bierze pod uwagę z wybuchami włącznie i jednocześnie robiła wszystko ,żeby wybuch wykluczyć odpowiednią pieczątką z CLKP i oczywiście z roku na rok przedłuża termin zakończenia śledztwa.

Niestety prace międzynarodowej Komisji Lotniczej powołanej do zbadania przyczyn wypadku MH17 pokazują smutny fakt ,że podlega ona olbrzymim naciskom politycznym.

Raport wstępny był rozczarowujący mimo otrzymania czarnych skrzynek i w zasadzie swobodnego dostępu do wraku Komisja nie zdecydowała się nawet na ujawnienie czym ostrzelano boeinga. ,a ślady są przecież doskonale widoczne choćby na dostępnych fotografiach.

Nawet nic nie pisano o rakiecie BUK ,a napisano o dużej ilości " wysokoenergetycznych" ciał:

“The damage observed in the forward section of the aircraft appears to indicate that the aircraft was penetrated by large number of high-energy objects from outside the aircraft.”

Poza kokpitem są jeszcze ślady na innych sekcjach np od penetracji rakietą powietrze -powietrze ,która wtargnęła od dołu w boeinga i wybuchła wewnątrz powodując jego rozpad.

MH17, a Smoleńsk

Rys.1 Ślady uderzenia rakietą powietrze-powietrze w spód boeinga

           Traces of air to air  missile hitting the belly of Boeing

MH17, a Smoleńsk

Rys.2 Ślady wybuchu rakiety wewnątrz Boeinga

          Marks of a missile explosion inside Boeing

Ostrzał z Buka owszem uszkodził jeden z silników (lewy) ale nie przesądził o losie Boeinga.

Reasumując ślady na wraku wskazują na:

1. Ostrzał rakieta ziemia powietrze

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka