jack777 jack777
130
BLOG

Przegrała demokracja

jack777 jack777 Polityka Obserwuj notkę 0

Emocje po niedawnym warszawskim referendum za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta nieco już opadły, więc można pokusić się o ocenę tego, co za sobą owe głosowanie przyniosło. Przede wszystkim stwierdzić należy, że w głosowaniu porażki wcale nie poniosła strona chcąca odwołać panią prezydent. Porażkę poniosła demokracja.

Mimo tego, że ponad dziewięćdziesiąt procent osób uczestniczących w referendum zagłosowało za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, nie zostanie ona odwołana z urzędu. Wszystko dlatego, że aby odwołać lokalne władze konieczne jest przekroczenie progu frekwencyjnego 3/5 liczby osób, która brała udział w wyborze. W Warszawie zabrakło do tego naprawdę niewiele, a to dlatego, że jak zawsze w takich przypadkach strona broniąca się przed odwołaniem wzywa swoich zwolenników do bojkotu głosowania.

 

Więcej o referendum w Warszawie...

jack777
O mnie jack777

Nie uznajemy poprawności politycznej i zgniłych kompromisów

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka