12 obserwujących
104 notki
99k odsłon
  149   3

W odpowiedzi Polonka54 - troszkę o rodzimej kulturze.

W związku z tym, że nie doczekałem się odpowiedzi a notka coraz niżej spada postanowiłem odpowiedzieć w osobnej notce na 11 pytań Autorki notki "TYLKO taka Polska może przetrwać".


"1. Czy taka Polska, w której razem z Bąkiewiczem będziecie "nieść krużganek oświaty i chrześcijaństwa" i wprowadzać w kraju "nowy biały ład"?"

Poza ewidentną pomyłką czy ma Pani coś przeciwko temu by Polska niosła kaganek oświaty w świat? A "nowy biały ład"? Skąd Pani to wzięła? Na marszu ten kaganek oświaty nieśli też ludzie innych karnacji ciała.

"2. Czy Polska niemądra, zamknięta na Świat i sąsiadów?"

Polska jest mądra (mówię tu o Polsce jako całości. Mądrością jest bowiem to że przyjmuje się tylko te rozwiązania przychodzące z zachodu które są pro-rozwojowe a odrzuca nielogiczne i złe w ramach sporów i dyskusji wewnątrz kraju.


"3. Czy Polska gardząca międzynarodowymi sojuszami?"

Czy Polska gardzi NATO? Raczej wiele krajów zachodu gardzi NATO nie dając 2% PKB na obronność mimo umowy. Czy Polska gardzi UE? Raczej jest na odwrót.


"4. Czy Polska bez zdolności racjonalnego oglądu Świata?"

A jaki jest ten racjonalny ogląd świata? Lewicowy nigdy nie był racjonalny z samego założenia. Za dużo w nim humanizmu za mało podejścia racjonalnego zgodnego z naturą.


"5. Czy Polska nieświadoma i z brakiem analizy współczesności?"

Raczej analiza współczesności tej Pani współczesności wydała negatywną opinię. Więc analiza jest. A że jest negatywna Polska nie musi jej przyjmować - kryterium nowoczesności raczej nie jest dobrym kryterium.


"6. Czy Polska niezdolna do szybkiego reagowania na zmiany cywilizacyjne?"

Polska szybko zareagowała na zmiany cywilizacyjne - cokolwiek to oznacza , bo na chwilę obecną tylko jakieś 10% ludzkości poddana jest tym negatywnym zmianom.


"7. Czy Polska z Czarnkowym systemem nauczania i edukacji?"

Nie wiem co przez to rozumieć. Czy powrót do tradycyjnych wartości? To źle?


"8. Czy Polska społecznie podzielona, odrzucająca ludzi i ich potrzeby?"

Nie wszystkich da się zaspokoić. Nie ma tak na całym świecie. Całe szczęście mamy UE i można bez przeszkód znaleźć sobie wygodne miejsce do życia - to jest prawdziwa wolność.


"9. Czy Polska słaba gospodarczo i militarnie?"

Gospodarczo niewątpliwie nadrabiamy zaległości. Ale żeby jeszcze bardziej się rozwinąć państwa zachodu muszą wreszcie to zaakceptować , że nie chcemy być tylko montownią. Militarnie - to tak jak z drzewami. Łatwo jest las wyciąć ale lata trwa odtwarzanie. Za rządów PO - PSL sporo "lasu" zostało wycięte.


"10.Czy Polska znacjonalizowana, hołdująca nienawiści, prześladująca inaczej myślących niż partia rządząca?"

Nie mam nic przeciwko naszemu rodzimemu pojęciu nacjonalizmu który nigdy nie miał w sobie czynnika szowinistycznego. Autor notki ulega postępowym wzorcom płynącym z zachodu i płynącemu stamtąd pojęciu nacjonalizmu - który w początkach XX wieku też był tym postępowym. Polski nacjonalizm jest tolerancyjny ale oczywiście są czerwone linie - linią tą jest narzucanie rozwiązań płynących z zewnątrz. W Polsce rozwiązania takie muszą przebyć dyskusję po której tylko fragmenty są implementowane na grunt narodowy. Tak zawsze było. Tym się charakteryzuje kultura Polska. Nikt bowiem nie ma problemów z mniejszością Tatarów w Polsce , którzy mają własną kulturę, własną wiarę.


"11.Czy Polska, którą narzuca nam samozwańczy "naczelnik"?"

Nikt nic nie narzuca. To część postępowa chce narzucić zewnętrzne rozwiązania niezgodne z dotychczasową kulturą. A rozwiązania te najpierw muszą być u nas przedyskutowane.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale