Bolbochan Bolbochan
399
BLOG

Prawym oraz sprawiedliwym katolikom.

Bolbochan Bolbochan Kultura Obserwuj notkę 15

Prawym oraz sprawiedliwym katolikom będę od dziś udzielał rekolekcji. Jako , że Boga w sercu noszą i są wielkimi katolikami przy których biskup Pieronek jest zwykłym grzesznikiem należałoby przypomnieć , że sama wiara w Boga nie czyni z nikogo chrześcijanina.

A więc przepraszając wszystkich Świętych , którzy zapewne zostaną posądzeni przynajmniej o bycie TW przez osoby , którym rekolekcji udzielę pozwolę sobuie zacytować fragmenty PISMA ŚWIĘTEGO.


Ewangelia św Mateusza :

"Słyszeliście , że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego., a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam : Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych , którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego , który jest w niebie; ponieważ On sprawia , że słońce Jego wszhcodzi nad złymi i nad dobrymi , i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują , coż za nagrodę mieć będziecie? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci , cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądzcie więc wy doskonali , jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski."

"Strzeżcie się , żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to , aby was widzieli ; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego , który jest w niebie."

"Gdy się modlicie , nie bądzcie jak obłudnicy. Oni lubią w SYNAGOGACH I NA ROGACH ULIC wystawać i modlić się , żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam : otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś , gdy chcesz się modlić , wejdź do swej izdebki , zamknij drzwi i módl się do Ojca twego , który jest w ukryciu. A Ojciec twój , który widzi w ukryciu odda tobie. Na MODLITWIE NIE BĄDŹCIE GADATLIWI JAK POGANIE. Oni myślą , że pzrez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich. Albowiem wie Ojciec wasz , czego wam potrzeba , wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz , który jesteś w niebie , niech się święci imię Twoje. Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemii , tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my PRZEBACZAMY TYM, KTÓRZY PRZECIW NAM ZAWINILI; i nie dopóść , abyśmy ulegli pokusie , ale nas zachowaj od złego.Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia , i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom , i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień."

" Nie sądźcie , abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie i was osądzą; i taką miarą , jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to WIDZISZ DRZAZGĘ W OKU SWEGO BRATA, A BELKI WE WŁASNYM OKU NIE DOSTRZEGASZ? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól , że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka w twoim oku? Obłudniku , wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Nie dawajcie psom tego , co święte , i nie rzucajcie swych pereł przed świnie , by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się , was nie poszarpały."

"Wszystko więc , co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili , i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy."

NA KONIEC KU PRZEMYŚLENIOM SŁOWA PROROKA IZAJASZA:

"TEN LUD CZCI MNIE WARGAMI , LECZ SERCEM SWYM DALEKO JEST ODE MNIE, ALE CZCI MNIE NA PRÓŻNO, UCZĄC ZASAD PODANYCH PRZEZ LUDZI."

Bolbochan
O mnie Bolbochan

Ponury myśliciel ;)

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (15)

Inne tematy w dziale Kultura