Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
72 obserwujących
1174 notki
426k odsłon
298 odsłon

Nie reforma a likwidacja dotychczasowych sądów

Wykop Skomentuj32

Sytuacja jaką mamy upoważnia do nabycia przeświadczenia, że obecny system sądownictwa w Polsce powinien być zlikwidowany.


Czyli - nie reforma, a budowa od nowa całego systemu organizacji "wymiaru sprawiedliwości".


Co doprowadziło do nabycia takiego przekonania?

Fakty. Fakty jakie pojawiają się w życiu codziennym. To narastająca fala skandalicznych wyroków i ujawnianie , równie skandalicznych, zdarzeń z przeszłości.

Można wręcz twierdzić, że te wyroki i sposób zachowania sędziów są działaniem celowym mającym za zadanie doprowadzenie do turbulencji w państwie - wprowadzenie chaosu i dezorganizacji. Skandaliczne wyroki są wydawane na zasadzie : "zobaczcie, co my możemy i nic nie jesteście w stanie nam zrobić". Takie działania nie mają nic wspólnego ani z poczuciem sprawiedliwości, ani też ładu, którego sędziowie powinni strzec.


Wyjściem z tej sytuacji jest całkowita likwidacja sądownictwa w obecnej postaci i utworzenie odrębnego systemu. Sprawa powinna być zakończona szybko, a rozwiązanie przyjęte na podstawie ogólnonarodowego referendum.


Oczywiście - zrębem nowego systemu powinni być sędziowie już funkcjonujący - z racji wiedzy i doświadczenia - ale ich umocowanie powinno być indywidualne tak, aby nie tworzyli "kasty", jak to sami siebie obecnie  określają.

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo