Blog
Most nad nicością
Partisan gardening
Partisan gardening Zaniepokojony optymista
20 obserwujących 366 notek 558809 odsłon
Partisan gardening, 6 maja 2017 r.

Zrobieni w niebieskiego balona a Big Cyc przygrywał

2833 65 0 A A A

  Marsz Wolności czy Marsz Przeciw Wolności? To podstawowe pytanie, które się nasuwa rozsądnemu obserwatorowi jak i przypadkowym przechodniom.

  Centrum Warszawy zablokowane na kilka godzin aby pokazać światu, że w Polsce demokracja kwitnie a wolność słowa jest szanowana jak nigdzie indziej w Europie. Miejsce akcji wiec na Placu Bankowym, pod siedzibą Prezydent Warszawy, i swobodne przejście do Placu Konstytucji gdzie czeka Big Cyc by zagrać tym, którzy tam dzielnie dotarli. 

  Widzę z balkonu hotelu te nieprzemyślane symbole, tą zupełną prowizorkę nagromadzonej dekoracji. Brak jest jakiejś elementarnej estetyki, jakiejś ideowej spójności w tych głośno zapowiadanych protestach, które nie wiadomo już właściwie czego dotyczą. Przetacza się przez główną arterię stolicy migotanie bezładnie pomieszanych barw, niebieskie baloniki, elementy z meczów piłkarskich, chorągwie zielone i niebieskie z rzadka biało-czerwone, ludzie w dziwnym stanie niejasnego podniecenia, wzbudzanego przez megafon przypominający o tym, że to grupki ludzi z różnych miast Polski zostały tutaj zwiezione. Słupsk przechodzi, Szczecin, Dolny Śląsk..

  Właściwie dominujące obrażanie aktualnej władzy oraz pogróżki, że gdy przyjdą następcy to się surowo z nią rozprawią, były głównymi werbalnymi motywami. Brak jasnych postulatów wypowiadanych z troską o ten ogólny szerszy projekt jakim  jest troska o naszą ojczyznę. Ogólnie rzecz biorąc to uciecha pospólstwa z głośno wyrażanej nienawiści. Chętnych by w taki sposób sobie użyć zawsze się trochę znajdzie. 

  Gorąco i duszno maszerującym - ale na koniec imprezy ożywczy deszcz, który zmywa wszystkie przykre wrażenia i powrót normalnej komunikacji do centrum stolicy. Trochę też z nieba zagrzmiało… i powietrze zrobiło się znowu czystsze.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Próbuję zrozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Prof. Zimmermann przypomniał w ten sposób Prezydentowi Dudzie, że jednak ustawy o SN i KRS...
  • Niektóre wiszą a inne się chowają we mgle i za te trzeba płacić. Właśnie mi taki jeden...
  • Szeliga Całkowita zgoda. Doszło jednak także przy okazji do jawnej kompromitacji tego...

Tematy w dziale Społeczeństwo