Blog
pogaduchy do poduchy
bravo01
bravo01 ---
3 obserwujących 207 notek 65246 odsłon
bravo01, 21 lipca 2017 r.

Ścierają się dwie Polski

134 1 0 A A A

Ścierają się dwie Polski, jedna chce reform, sanacji, wręcz restytucji Państwa, druga chce żeby było jak było. 

Nie trzeba nikogo chyba uczyć, że działania Kaczyńskiego ukierunkowane są na takie zmiany w państwie które zapewnią Polsce należne jej miejsce w Europie.

1. Gospodarka, odbudowa gospodarki, przemysłu, polskiej własności, zahamowanie exodusu młodych Polaków do zamożniejszej Europy zachodniej. Nie przypadkiem twarzą tych reform stał się bankier, patriota , Morawicki. 

2. szkolnictwo, odbudowa szkolnictwa i poziomu nauczania, tylko upośledzony umysłowo może uważać że reformy szkół zaproponowane i wcielone e życie przez poprzednie ekipy dadzą pozytywne efekty. Tamte reformy okazały się kompletnym fiaskiem. Poziom nauczania obniżył się drastycznie pociągając za sobą obniżenie rankingów szkół wyższych. Co z tego że poszczególne zespoły z tych szkół zdobywają nagrody w najprzeróżniejszych konkursach jak za tym nie idzie wzrost rankingów szkół wyższych w świecie. Te młody talenty rodzące się w szkołach wyższych są unicestwiane przez kadry które chcą żeby było jak było, albo wypychane na zachód.

3. Nie da się prowadzić kraju ku nowoczesności gdy sądy oparte na lokalnych układach będą torpedować działalność młodych przedsiębiorców i innowatorów. Sądownictwo to wielka czarna dziura pochłaniająca zasoby, nie dająca żadnych korzyści. Bez usprawnienia sądów, bez wykluczenia sędziów stronniczych i niekompetentnych, bariery wzrostu polskiej gospodarki okażą się prędzej czy później barierami nie do przebicia. zahamują wzrost nie tyko gospodarki, ale i nauki i wszystkich innych dziedzin życia społeczeństwa..

4. Kultura, to jest ta dziedzina życia społeczeństwa, która cementuje je wokół wartość tworzących państwo. Nie może być tak że państwo finansuje dzieła sprzeczne z wartościami i tradycją, finansuje dzieła osłabiające tożsamość narodową, nie reaguje gdy tzw. artyści szargają wartości wokół których zbudowane jest państwo. Polska leży tu gdzie leży od stuleci i nie można jej porównywać do państw, których nikt w dziejach nie kwestionował istnienia i niezależności. Tak się składa że istnienie Polski kwestionowano od wieków i obecnie urzędnicy unijni kwestionują niezależność Polski, nie zdają sobie chyba sprawy, że to co robią jest powtórzeniem działań z zamierzchłej przeszłości.

To jest tyko wycinek spraw w okół których skupia się partia Kaczyńskiego, A co ma do powiedzenia opozycja? Niestety nic nie ma do powiedzenia, żeby było tak jak było, żeby była ciepła woda w kranach, ale ci co obecnie protestują chcą przede wszystkim żeby im było tak jak było, z małym wysiłkiem zapewnić sobie standard życia i pozycję w państwie na zasadzie że im się należy.

Opublikowano: 21.07.2017 20:27.
Autor: bravo01
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @dworu cesarskiego  Kręcisz, rządy mogły co najwyżej podpisać list intencyjny, a same...
  • Ty to powinieneś w ministry iść.... rządu PO, jak usunie się tych nieudaczników z PIS....
  • @Ronin.  Ty nawet nie wiesz ilu, w dodatku bogatych ludzi w świecie śledzi regaty jachtów...

Tematy w dziale Polityka