0 obserwujących
50 notek
91k odsłon
  3096   0

Kara za Nergala

Prezes TVP ma za swoje. Zlekceważył miesiąc temu ostrzeżenia posłanki Anny Sobeckiej kierowane do niego na posiedzeniu sejmowej komisji kultury, że zatrudnienie Nergala to skandal, na który katolicy w Polsce nie mogą się zgodzić. Sadził, jak zwykle, że to osamotniona opinia niewielkich środowisk. Podobnie bez reakcji ze strony Juliusza Brauna pozostał przebieg dyskusji w Radzie Programowej TVP w sierpniu, gdzie ze strony wspomnianej pani poseł, Bożeny Walewskiej i mojej padały głosy oburzenia, iż Nergal  wręcz symbolicznie zastąpił w telewizji publicznej relacje ze spotkania papieża Benedykta XVI z młodzieżą w Madrycie. Rada jako całość nie zajęła wtedy stanowiska wobec planów programowych na najbliższe miesiące, mamy tylko 3 na 15 głosów.

A potem (na szczęście) sprawy potoczyły się jak lawina. Mam nadzieję, że to znak czasów i pozytywnej zmiany postaw społecznych. Listy oburzonych biskupów, petycja Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, wiele głosów indywidualnych, liczne publikacje w niezależnych mediach. Dziesiątki tysięcy osób w różny sposób wyraziło swoją dezaprobatę. Padły wezwania do niepłacenia abonamentu.

A z drugiej strony postać Darskiego-Nergala dodatkowo lansowana jest w pokrewnych ideowo mediach, w tym w stroju parodiującym strój papieski w "opiniotwórczym" tygodniku. To dowód na to, iż w całej tej haniebnej sprawie chodziło rzeczywiście o ekspansję antychrześcijańskiej kontrkultury i wykreowanie jej lidera. Nedzną pociechą jest słaba oglądalność programu The Voice of Poland, to jeszcze jeden argument do negatywnej oceny władz TVP. Czy warto było?

W najbliższą środę Rada Programowa zbiera się na kolejne comiesięczne posiedzenie. Wobec ogromnej liczby i rangi protestów, oraz przede wszystkim w związku z groźnymi konsekwencjami tej prowokacyjnej, antykatolickiej awantury poprosiłam w trybie pilnym o włączenie do porządku obrad najbliższego posiedzenia Rady specjalnego punktu dotyczącego podjęcia uchwały według  następującego projekt:

PROJEKT

Rada Programowa TVP SA zdecydowanie negatywnie ocenia fakt zatrudnienia Adama Darskiego – Nergala jako jurora w programie „The Voice of Poland” emitowanym w TVP2.
Zatrudnienie osoby publicznie zwalczającej religię chrześcijańską  i propagującą satanizm jest niezgodne z misją telewizji publicznej. TVP promuje w ten sposób szkodliwy pseudoautorytet, rażąc uczucia religijne milionów widzów. Liczba i ranga protestów kierowanych do władz TVP, a także do Rady Programowej, zarówno ze strony hierarchów Kościoła katolickiego, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, jak i tysięcy osób prywatnych świadczy o tym, że kierownictwo spółki odpowiedzialne za tę prowokacyjną decyzję popełniło rażący błąd, niszcząc zaufanie do TVP.
Rada Programowa oczekuje podjęcia natychmiastowych kroków naprawczych: zaprzestania emisji kolejnych odcinków programu, rezygnacji ze stanowisk osób odpowiedzialnych za wywołanie skandalu, a także przeprosin i zadośćuczynienia w stosunku do odbiorców, których znieważono.  

 Projekt przygotowałyśmy wspólnie z pp. Bożeną Walewską i Anną Sobecką. Uważamy, że brak stanowiska Rady w tak bulwersującej sprawie jest poważnym błędem, który Rada może w ten sposób choć częściowo naprawić. Mamy nadzieję, że wobec rozmiarów protestu nie tylko dojdzie do surowej oceny działań władz TVP, ale wyciągnięte zostaną odpowiednie konsekwencje.

 

Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale