Blog
Bomby domowej roboty
Budyń78
Budyń78 info o aktualnych wpisach poni
109 obserwujących 628 notek 264838 odsłon
Budyń78, 14 maja 2010 r.

Adam nie może spać

Na facebooku powstała dość żałosna grupa o nazwie "Nie mogę spać, bo boję się, ze jarosław kaczyński wygra wybory" (pisownia nazwy oryginalna). Średnio jest sie czym chwalić, ale cóż, może założyciel grupy i cztery tysiące jej uczestników liczą na to, że w trosce o ich zdrowy sen, ktoś mieni sympatie polityczne. Wspólne zainteresowania grupy to "zdrowie i uroda", słowo kluczowe zaś to "koszmary". Wszystko razem tak głupie, że wyglądałoby na jakąś prowokację (zapewne też w pewnym stopniu taki właśnie efekt odniesie), niemniej jednak jest na poważnie. Część użytkowników pisze wstrząsające groźby, np "Jak on wygra to chyba zrobię Rejtana pod pałacem prezydenckim" (pani Grażyna C.), część powtarza sobie swoje ulubione kawały o kocie-pierwszej damie i swoją ulubioną rapowankę Wojewódzkiego... Inni liczą na "zamach stanu" w przypadku wygranej Kaczyńskiego lub proponują wysłanie go  wlot Tupolewem - "JESZCZE JEDEN JESZCZE JEDEN Tupolewów mamy dużo" - pisze pan Damian Don Nowak, co zdaje się podpada pod nawoływanie do przestępstwa, ale w naszych realiach prędzej skorzysta z tego jakiś reżim-friendly kabaret, niż prokurator. Liczę jednak na oburzenie "Gazety Wyborczej", którą tak zbulwersowało przecież to hasło w ustach kibiców Legii Warszawa.

 Ciekawe to wszystko dla socjologa i obserwatora sieci, jednak ciekawsze jeszcze jest to, że grupę założył pan Adam Malczak. Jeszcze 10 minut temu to nazwisko nic mi nie mówiło, ale jak się nie wie, można zapytać. Adam Malczak jest przewodniczącym Młodzieżowej Rady Warszawy, zaś MRW to "apolityczna grupa młodzieży pełniąca rolę organu konsultacyjno-doradczego w stołecznym samorządzie". Apolityczność widzimy właśnie w praktyce, zresztą może nie tyle to apolityczność, a wdzięczność, bowiem "Środki finansowe zapewniające realizację celów statutowych MRW pochodzą z budżetu m.st. Warszawy i są wydzielone w budżecie Biura Rady miasta stołecznego Warszawy".

 Rada na każdym kroku podkreśla swoją "apolityczność", co wyglada dość zabawnie, zwłaszcza w kontekście faktu, że przewodniczący reprezentuje MRW na zewnątrz, co jest zapisane w jej statucie.  Jej przewodniczący zdaje sobie chyba sprawę, że "młodzieżą" będzie jeszcze najwyzej 10 lat (choć Radosław Sikorski dobijajac do pięćdziesiątki stara się uchodzić za młodzież - więc może da się dłuzej...?), a tu trzeba zadbać o dalszą ścieżkę kariery. Pan Adam nie wie co prawda, ze nazwiska piszemy z wielkiej litery, ale zdaje się wiedzieć, gdzie stoją konfitury. Może do środków budżetowych władze miasta dorzucą mu też nasenne? Jako mieszkaniec Warszawy byłbym skłonny zgodzić się na ten dobry uczynek.


Opublikowano: 14.05.2010 15:04.
Autor: Budyń78
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

https://twitter.com/karnkowski
image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @MARIUSZMOLIK budyn78(at)gmail.com
  • @Autor jest na to sposób - niech polski rząd wykorzysta świetną sytuację gospodarczą, kupi...
  • Jan Brzechwa o Janie Filipie Libickim - Piotruś nie był dzisiaj w szkole, Antek zrobił...

Tematy w dziale