Jeśli korzystasz z tych banków, wcześniej zaplanuj sobie przelew, fot.  Pixabay
Jeśli korzystasz z tych banków, wcześniej zaplanuj sobie przelew, fot. Pixabay
Finanse osobiste Finanse osobiste
2864
BLOG

Uwaga, w wielu bankach duże ograniczenia. Klienci zostaną odcięci od usług

Finanse osobiste Finanse osobiste Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank, BNP Paribas, Getin Bank i Bank Pocztowy - dostęp do kont w tych bankach w najbliższych dniach może być utrudniony.

Utrudnienia dotkną klientów korzystających z bankowości mobilnej, inwestycyjnej i systemu BLIK. Oto rozkład dla użytkowników banków:

Santander Bank Polska

Przerwę z piątku na sobotę zaplanował Santander Bank Polska.

"W sobotę od 0:00 do 3:30 usprawniamy nasze usługi, więc w tym czasie nie zalogujesz się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Karty i bankomaty będą działać" - poinformował bank w komunikacie.

Przeczytaj:  "Szeregowiec Ryan" w wydaniu ukraińskim. Nagrali, jak wrzucił granat do rosyjskiego czołgu

mBank

Utrudnienia czekają również klientów mBanku. Potrwają przez całą sobotę. 

"4 czerwca (sobota) od godziny 6:45 do godziny 23:59 nie skorzystasz z eMaklera. Przepraszamy za utrudnienia" - podał bank.

Getin Bank

Prace techniczne w nocy z soboty na niedzielę zapowiedział Getin Bank.

"Od soboty 4 czerwca od godziny 23:30 do niedzieli 5 czerwca do godziny 14:00 będziemy prowadzić prace techniczne. W tym czasie nastąpi przerwa w dostępie do Bankowości Internetowej i Bankowości Mobilne" - napisano na stronie banku.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe odbędą się również w ING Banku Śląskim. Ale dopiero po weekendzie. Problem będzie dotyczył płatności BLIK.

W poniedziałek 6 czerwca od godz. 15:00 do 20:00 i w środę 8 czerwca od godz. 17:30 do 19:30 mogą nie działać: aktywacja BLIKA zbliżeniowego oraz płatności przy pomocy BLIKA zbliżeniowego. Pozostałe usługi BLIK będą dostępne.

Alior Bank

Alior Bank będzie niedostępny w godzinach nocnych z wtorku na środę. 

"Informujemy, że od godz. 22:30 we wtorek (07.06.2022) do godz. 02:00 we środę (08.06.2022) funkcjonalności inwestycyjne będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe. Prace te nie będą miały wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów" - czytamy w komunikacie Alior Banku.

BNP Paribas

Z kolei środę nie będzie działać strona BNP Paribas.

"Informujemy, że 8.06.2022 od godziny 22:00 do 9.06.2022 do godziny 01:00 serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Podczas przerwowej niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych" - czytamy w komunikacie BNP Paribas.

Bank Pocztowy

W środę przez dwie godziny wystąpią problemy z dostępem do usług Banku Pocztowego. 

"W dniu 08.06.2022 w godzinach 22:00 – 24:00 w związku z pracami administracyjnymi: wstrzymany będzie proces przyłączania kart do usługi 3DSecure oraz wstrzymana będzie możliwość wykonywania transakcji 3Dsecure" - poinformował bank.

"Ograniczenia dotyczą transakcji internetowych wymagających uwierzytelnienia 3D Secure poprzez kod wysyłany przez SMS. Nie dotyczy to transakcji w Internecie, które wymagają uwierzytelnienia 3D Secure w bankowości elektronicznej" - czytamy.

W tym czasie będą prowadzone także prace administracyjne, przez które nie będzie można przyłączyć kart do portfeli cyfrowych Xiaomi Pay, Garmin Pay, Google Pay i Apple Pay.

ja

Czytaj także:

Tusk: PiS znowu zablokował pieniądze z KPO. "Każą nam iść do lasu i chrust zbierać"
Twitter wydał oświadczenie. Elonowi Muskowi skończył się czas na przejęcie firmy
Konfederacja poza Sejmem. Prof. Henryk Domański: Dziwi, że spadek nastąpił tak późno
Czarnek: Ustawa "Lex Czarnek 2.0" będzie obowiązywała od września. Co zakłada?
Rosyjskie przedszkolaki śpiewają, że są gotowe na śmierć za Putina

Blog o finansach osobistych prowadzony przez zespół Salon24. Tematyka: finanse osobiste, budżet domowy, oszczędzanie, podatki, emerytura. Zapraszamy też na stronę tematu Oszczędzanie na przyszłość.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka