Jak poinformował Twitter w piątek zgodnie z ustawą HSR wygasł okres oczekiwania na przejęcie firmy przez Elona Muska o wartości 44 miliardów dolarów. Źródło: YouTube/Fox News
Jak poinformował Twitter w piątek zgodnie z ustawą HSR wygasł okres oczekiwania na przejęcie firmy przez Elona Muska o wartości 44 miliardów dolarów. Źródło: YouTube/Fox News

Twitter wydał oświadczenie. Elonowi Muskowi skończył się czas na przejęcie firmy

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Twitter poinformował w piątek, że wygasł okres oczekiwania na przejęcie firmy przez Elona Muska o wartości 44 miliardów dolarów.

Jak informuje Twitter zakończenie transakcji podlega teraz pozostałym zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Twittera i otrzymaniu odpowiednich zgód regulacyjnych.

Ustawa HSR (Hart-Scott-Rodino) jest zbiorem zmian w amerykańskich przepisach antymonopolowych. Zgodnie z nią strony powinny zgłosić transakcje do Federalnej Komisji Handlu, jak i Wydziału Antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w celu jej przeglądu. 

Elon Musk i Twitter. Problem z botami 

Zawirowania zaczęły się, gdy z powodu obaw o spory odsetek botów na Twitterze, Elon Musk wstrzymał zakup portalu. 

"Zakup Twittera zostaje tymczasowo wstrzymany. Czekamy na szczegóły potwierdzające obliczenia, że ​​spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5% użytkowników" – pisał Musk na Twitterze. 

Akcje Twittera (TWTR.US) gwałtownie spadły w maju, gdy filantrop ogłosił decyzje o wstrzymaniu się z kupnem. Aktualnie skoczyły jednak o 5 proc. na rynku przedsesyjnym po tym, jak nowy raport Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawnił, że Elon Musk planuje wyłożyć 33,5 mld USD w swojej ofercie przejęcie Twittera.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie