Komplikacje z przejęciem Twittera. Musk zrezygnuje?

Z powodu obaw o rzeczywisty odsetek kont na Twitterze zakup Twittera przez Elona Muska został wstrzymany. Źródło: YouTube/TED
Z powodu obaw o rzeczywisty odsetek kont na Twitterze zakup Twittera przez Elona Muska został wstrzymany. Źródło: YouTube/TED
Z powodu obaw o spory odsetek botów na Twitterze, zakup Twittera przez Elona Muska został wstrzymany.

"Zakup Twittera zostaje tymczasowo wstrzymany. Czekamy na szczegóły potwierdzające obliczenia, że ​​spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5% użytkowników" – napisał Musk na Twitterze. 

Warto dodać, że jednym z założeń miliardera po kupnie było wyeliminowanie z portalu spamów i botów.

Około 44 mld za Twittera

Filantrop ogłosił, że kupi Twittera za 44 mld dolarów. Ujawniono, że Musk po zakupie portalu społecznościowego stanie się tymczasowym szefem, ponieważ obecny dyrektor generalny Parag Agrawal ma zrezygnować ze stanowiska. Właściciel Tesli zapowiedział, że będzie szukał właściwej osoby do kierowania serwisem. Zapewnił również, że uczyni z Twittera zdrowy finansowo biznes. 

Musk planuje przywrócić konto Donalda Trumpa na Twitterze, kiedy jego umowa związana z przejęciem firmy się dopełni. Według niego, profil byłego prezydenta został niesłusznie zbanowany. Twitter powinien być bardziej "niechętny do usuwania rzeczy" i "bardzo ostrożny z permanentnymi banami" – twierdził przedsiębiorca. Były amerykański prezydent zostanie odblokowany, jeśli Musk przejmie firmę. A to staje się mocno niepewne. 

MP

Czytaj dalej:
Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie