308 obserwujących
4685 notek
5725k odsłon
1568 odsłon

Współczesny ojciec Kolbe

Wykop Skomentuj188

                 Zakażony koronawirusem 72-letni ksiądz Giuseppe Berardelli zmarł w szpitalu w Lovere po tym, gdy zrezygnował z respiratora chcąc, aby podłączyć do niego kogoś młodszego - poinformowała Polska Agencja Prasowa powołując się włoskie media, które nazwały jego postawę chrześcijańskim heroizmem.  

                „Ksiądz Berardelli pochodził z miejscowości Casnigo koło Bergamo, czyli epicentrum epidemii we Włoszech. Od jakiegoś czasu miał kłopoty ze zdrowiem. Właśnie z tego powodu pojawiły się u niego po zakażeniu koronawirusem poważne komplikacje, wymagające podłączenia go do respiratora” - czytamy w depeszy PAP.  

                Świadomy tego, że jest u kresu życia zrezygnował z tego urządzenia prosząc, żeby podłączono do niego znacznie młodszego odeń chorego, którego nawet nie znał.    

                W oczywisty sposób nasuwa się porównanie do ojca Maksymiliana Kolbe, który również dobrowolnie wybrał śmierć, by uratować od niej innego więźnia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.  

              „We Włoszech w ostatnich tygodniach zmarło co najmniej 30 księży zakażonych koronawirusem. 16 z nich należało do diecezji Bergamo” - napisała Polska Agencja Prasowa.

Wykop Skomentuj188
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości