313 obserwujących
4826 notek
5864k odsłony
799 odsłon

"Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków"

Wykop Skomentuj44

                Tak zatytułowaną kampanię informacyjno-społeczną - mającą na celu wspieranie rynku turystycznego w stolicy Małopolski i lokalnych przedsiębiorców - rozpoczęły władze podwawelskiego grodu.   

              - Kraków od lat jest najbardziej rozpoznawalną polską marką miejską na świecie, a badania mówią, że około 10 procent jego mieszkańców swój biznes opiera o usługi turystyczne oraz z nimi związane. Dlatego dla Krakowa tak ważne jest, by stopniowo i rozważnie odbudowywać rynek turystyczny po ustaniu pandemii koronawirusa - powiedział prezydent miasta profesor Jacek Majchrowski portalowi Magiczny Kraków.  

               „Poza rządowymi programami, które będą lub już są wdrażane, ale także programami własnymi, takimi, jak czy , miasto będzie wspierało działalność lokalnych przedsiębiorców. By jednak móc odbudować rynek turystyczny, miasto skupia się na nowej koncepcji, zmieniając myślenie o tym, kim jest turysta w Krakowie” - czytamy w portalu.  

                Operatorem podzielonej na trzy obszary kampanii będzie Krakowskie Biuro Festiwalowego we współpracy z Wydziałami Turystyki, Komunikacji Społecznej oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Głównym celem zaplanowanych działań jest pobudzenie lokalnej gospodarki i włączenie mieszkańców Krakowa w proces przywracania miastu miana turystycznej stolicy Polski.  

                Pierwszy obszar o nazwie „Wydarzenia otwarte” stanowi formę zaproszenia wszystkich mieszkańców Krakowa do ponownego odkrywania miasta. Specjalnie dla nich zostaną zaktualizowane trasy zwiedzania, dzięki którym będą mogli zobaczyć najpiękniejsze miejsca, zabytki i atrakcje, a także skorzystać z oferty przedsiębiorców płacących podatki w Krakowie.   

               „Tematyczne spacery z obszaru literatury, muzyki, filmu, rzemiosła, rękodzieła, miejsc pamięci, historii Krakowa, będą prowadzone przez profesjonalnych przewodników, entuzjastów, artystów, aktywistów, literatów. Równolegle będą odbywać się różne, otwarte wydarzenia kulturalne i społeczne, takie, jak kina samochodowe, pikniki, małe koncerty. Wszystko z zachowaniem należytych zasad bezpieczeństwa” - napisano na stronie https://www.krakow.pl/.  

              Drugi obszar to wszelkiego rodzaju warsztaty. Zaangażują się w nie firmy, instytucje i osoby, które prowadzą takie formy działalności edukacyjnej.   

              „Dzięki temu niewielkim kosztem mieszkańcy Krakowa będą mogli nauczyć się czegoś nowego, poszerzyć wiedzę i umiejętności i całymi rodzinami oraz grupami znajomych wypełniać w atrakcyjny sposób swój czas, a lokalni przedsiębiorcy rozpoczną normalne funkcjonowanie i prowadzenie swoich biznesów. To sposób na uruchomienie lokalnej gospodarki także w obszarze turystyki” - czytamy w portalu.  

               Trzeci obszar wypełnią działania oparte na dzieleniu się zdjęciami i materiałami video z warsztatów, spacerów i otwartych imprez w mediach społecznościowych z hashtagami #badzturystawswoimmiescie oraz #zwiedzajkrakow. Dzięki temu Kraków pokaże całemu światu, że żyje, jest otwarty, gościnny i przygotowany na powrót do nowej rzeczywistości.   

               Kampanii „Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków” będą towarzyszyć liczne konkursy na Instagramie oraz na Facebooku. Tam też będą udostępniane zdjęcia i filmy mieszkańców.   

               Wszyscy zainteresowani współpracą w ramach tej kampanii społecznej proszeni są o kontakt z Krakowskim Biurem Festiwalowym. W jego strukturach zostali wyznaczeni koordynatorzy obszarów: muzyka, film, literatura, rękodzieło, rzemiosło, turystyka, działania lokalne oraz gastronomia, którzy będą zbierali informacje o podmiotach zainteresowanych zaproszeniem krakowianek i krakowian do skorzystania z ich oferty.   

              „Już wkrótce swoją działalność wznowi oficjalna sieć informacji miejskiej i turystycznej InfoKraków, która obecnie, zgodnie z rozporządzeniami na szczeblu rządowym, musiała zawiesić prowadzone działania. Już teraz przygotowywane są bezpłatne materiały, z których będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy. Zostanie udostępnionych około 150 tys. map turystycznych, a także 50 tys. sztuk mapy , dzięki której wraz z najmłodszymi mieszkańcami Krakowa będzie można przejść gotowe i interesujące trasy. Będą też przewodniki - obecnie w liczbie około 1500 sztuk. Wszystkie materiały będą także oczywiście dostępne w formie cyfrowej” - napisał Magiczny Kraków.

Wykop Skomentuj44
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura