314 obserwujących
4837 notek
5870k odsłon
  310   1

Gigantyczne rękawice

       Góralki z Piwnicznej oraz z Łomnicy na Sądecczyźnie chcą wykonać największe na świecie rękawice furmańskie o długości 2 metrów i wpisać je do Księgi Rekordów Guinnessa - poinformowało Radio Kraków.
       Już rozpoczęło się ich tkanie z białej, czarnej i brązowej wełny pochodzącej od własnych owiec.
       „Tkaczki z okolic Piwnicznej nie wykluczają, że w Polsce tylko w ich regionie tradycja tkania rękawic furmańskich przetrwała do dziś dzięki przekazywaniu jej z pokolenia na pokolenie. Zdecydowały się więc na przygotowanie ich symbolicznego pomnika w postaci gigantycznych rękawic” - czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni..
       Na rękawicach będzie wzór zaczerpnięty z ponad stuletnich rękawic, które są w zbiorach Muzeum Regionalnego w Piwnicznej.
       Pierwsza rękawica będzie gotowa w czerwcu i zostanie zaprezentowana na Śtrycie Pasterskim w Wierchomli. Tam wspólnie z turystami rozpocznie się tkanie drugiej.
       Góralki z okolic Piwnicznej utkały już rękawice furmańskie w normalnym rozmiarze dla Berniego Sandersa. Inspiracją było zdjęcie zmarzniętego amerykańskiego senatora, który ubrany w podobne rękawice uczestniczył w zaprzysiężeniu prezydenta USA Joe Bidena.
       „ Ich akcją zainteresowały się media na całym świecie. Podarunek jest już w drodze do Waszyngtonu”- napisano na stronie http://www.radiokrakow.pl. 


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości