316 obserwujących
4847 notek
5878k odsłon
  233   0

Nie ma prawomocnych wyroków w sprawie pandemicznych obostrzeń

- Nie ma ani jednego prawomocnego wyroku. Wszystkie wyroki, o których mówimy to są wyroki sądów administracyjnych.. Nie wskaże mi pan ani jednego wyroku, który jest prawomocny- stwierdził w rozmowie z Radiem RMF FM Małopolski Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny komentując decyzje sądów w sprawie nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.
    Odniósł się do w ten sposób do orzeczeń sądów, które stwierdziły, że pandemiczne zakazy są niekonstytucyjne i nie można karać za ich łamanie.
    - Jak inspektorzy sprawdzają przestrzeganie zasady, że w gondoli wyciągu lub na jednej kanapie można jechać z kimś, z kim się mieszka lub był towarzyszem podróży? To w sposób dosłowny nie jest do sprawdzenia. Polegamy na odpowiedzialności ludzi. W prawie, nie tylko naszym krajowym, ale na świecie jest mnóstwo przepisów, których przestrzeganie nie zawsze można wprost sprawdzić. Dużo zależy od nas samych -powiedział Foremny i dodał, że. „na 54 stokach przeprowadzono łącznie 391 kontroli, postępowań administracyjnych w toku wobec właścicieli stoków jest 4,było też jedno pouczenie.
    Jego zdaniem hotelarze zachowali się znakomicie.
- Jeśli było coś niewłaściwego, to ze strony tych, którzy z tych usług korzystali. Wdrożyliśmy tylko jedno postępowanie w związku z tym, że ktoś miał zajęte ponad 50 procent pokojów. Od początku stycznia przeprowadziliśmy takich 2700 kontroli  -  powiedział Małopolski Inspektor Sanitarny na antenie RMF.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości