Sowiniec Sowiniec
363
BLOG

Poszukiwane zdjęcia z misiem z Krupówek

Sowiniec Sowiniec Kultura Obserwuj notkę 20

    Zbiórkę fotografii z postacią w kostiumie, która od od prawie 100 lat  jest jedną z najbardziej popularnych pamiątek z Zakopanego ogłosiła Oficyna Wydawnicza Oryginały - poinformowało Radio Kraków.
    Zebrany materiał posłuży do napisania książki i przygotowania specjalnej wystawy.
    - To bardzo społeczny projekt, który łączy wszystkie pokolenia. Ma też bardzo duży walor historyczny. Na zdjęciach widać stroje, widać tła, widać epokę, która mija - powiedziała krakowskiej rozgłośni Barbara Caillot.
    „ Być w Zakopanem i nie zrobić sobie zdjęcia z misiem to trochę nie wypada.-  Tym bardziej, że faktycznie był tak moment przestoju, kiedy były te miśki nieprawdziwe, a teraz jest prawdziwy, więc absolutnie namawiamy wszystkich, żeby korzystali z tej okazji - dodaje Aleksandra Karkowska. - Zdjęcia z misiem robiono sobie w Rabce, Krynicy Górskiej, mamy zdjęcia z Sopotu przy molo, z Warszawy przed Pałacem Kultury, a nawet z dożynek w Koszalinie” - czytamy na stronie internetowej RK.
     Od 10 lat za misia przebiera się Marek Zawadzki niemal codziennie czekając na turystów na Krupówkach.
    - To ciężka praca - stwierdził w rozmowie z dziennikarką Radia Kraków.
    W przyszłym roku biały miś będzie obchodził setne urodziny.
    Do tej pory udało się zebrać już 400 zdjęć. Można je wysyłać na adres mailowy oryginaly@oryginaly.com.pl z opisem: kto jest na fotografii, oraz gdzie i w którym roku została ona wykonana.


Sowiniec
O mnie Sowiniec

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura