Sowiniec Sowiniec
457
BLOG

Znowu pójdziemy z Zawratu na Świnicę, ale nie z powrotem

Sowiniec Sowiniec Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 43

    Po blisko trzech latach zamknięcia z powodu obrywu skał w 2018 roku dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego otworzy 1 czerwca szlak z przełęczy Zawrat na szczyt Świnicy - poinformowało Radio Kraków.
    

   Będzie on jednokierunkowy: od Zawratu w kierunku Świnicy. Zakaz poruszania się w drugą stronę ma poprawić bezpieczeństwo; liczba wypadków śmiertelnych w ostatnich 10 latach w tym rejonie jest bowiem porównywalna z liczbą tak tragicznych zdarzeń w rejonie Rysów czy całej Orlej Perci.
  

    „W początkowym okresie po otwarciu szlaku w informowaniu turystów o zmianach pomogą wolontariusze i pracownicy terenowi, pojawią się też tablice informacyjne. Wprowadzone także zostaną zmiany na mapach w punktach wejścia do Parku” - czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.


Sowiniec
O mnie Sowiniec

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości