Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
292 obserwujących 3640 notek 4664382 odsłony
Sowiniec, 7 października 2017 r.

Zamknąć mordy!


               Z takim, niezbyt grzecznym poleceniem zwróciły się władze rosyjskiego Nowosybirska do tamtejszych psów i kotów zakazując im na mocy specjalnego rozporządzenia szczekać bądź miauczeć w czasie ciszy nocnej.


               Zakaz - jak poinformował Onet za agencją Interfax - obowiązuje od godz. 22.00 do 7.00 w dni robocze, a w dni wolne od pracy o dwie godziny dłużej.


               „Za złamanie zakazu właściciele zwierząt zostaną ukarani grzywną w wysokości 3 tys. rubli (188 zł). Jeśli jednak pies szczeka lub kot miauczy nocą na terenie firmy, jej właściciele zapłacą dwukrotnie wyższą grzywnę” - czytamy w portalu.


               Ciekawe jakie metody zostaną zastosowane wobec hałaśliwych czworonogów. Jeśli zbyt rygorystyczne (na przykład zakładanie ciasnych kagańców), to zaraz zainterweniuje jakieś towarzystwo przyjaciół zwierząt. Wątpię jednak, aby pomogła tylko ustna perswazja, a nawet dodatkowe smakołyki w porze nocnej.


               No a co zrobić na dalekich peryferiach miasta, gdzie - za przeproszeniem - psy dupami szczekają?


 


Opublikowano: 07.10.2017 15:33.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @doku Ba!
  • @tenco Już jest.
  • @LarsikOwen Właśnie.

Tematy w dziale