313 obserwujących
4826 notek
5864k odsłony
1393 odsłony

Zajdź w ciążę z nieznajomym

Wykop Skomentuj109


                  Pogoń za sensacją i za oglądalnością dawno już przekroczyła granice dobrego smaku. Na ekranach telewizorów coraz częściej patrzymy na to, co jeszcze kilkanaście lat temu należało wyłącznie do sfery życia prywatnego, a nawet intymnego. Kolejne stacje ścigają się w oryginalności, która powinna wywoływać jedynie niesmak, ale tak nie jest, bo kolejne pokolenia wychowane na tym, co jest im pokazywane przez telewizje, rozszerzają obszar tolerancji dla różnych perwersji oraz stylów życia za nic mających wartości moralne.


                Oto najnowszy przykład: należący do Discovery Networks duński Kanal 4 przygotowuje reality-show pt. „Pregnant with a Stranger”, w którym singielka poszukuje ojca dla dziecka, ale nie męża, czy partnera.


               „W formacie zespół ekspertów dopasuje odpowiednich ojców w oparciu o kryteria kobiet, które zgłoszą się do programu. Mężczyźni będą testowani fizycznie i psychicznie. Dobrani w pary przyszli rodzice podzielą się odpowiedzialnością w opiece nad dzieckiem, ale nie będą mieszkać pod jednym dachem” - czytamy w opisie na stronie www.wirtualnemedia.pl.


                „Pregnant with a Stranger” ma być odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie, ponieważ w Danii rodzi się coraz więcej dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro, których ojciec jako anonimowy dawca plemników pozostaje nieznany oraz prezentacją alternatywy dla tradycyjnego modelu rodziny złożonej z ojca, matki i potomstwa.


             - To co zdecydowanie interesujące to fakt, że ewentualny udział w tym eksperymencie telewizyjnym będzie miał konsekwencje dla jego uczestników na całe życie. To otwiera bardzo kontrowersyjną dyskusję o granicach telewizji. Z pewnością jego realizacja wzbudzi ogromne emocje - powiedział portalowi producent i prezes Golden Media Polska Grzegorz Piekarski.


               Sądzę, że dla podniesienia atrakcyjności tego reality-show widzowie koniecznie powinni zobaczyć na ekranach szczegóły pożycia seksualnego mającego prowadzić do poczęcia dziecka, a być może także i poród.


              Wirtualne Media przypominają, że od września stacja TVN emituje drugą edycję „Ślubu od pierwszego wejrzenia” realizowanego na bazie duńskiego formatu „Gift Ved Forste Blik”.


               „Program polega na tym, że ślub biorą osoby, które nigdy wcześniej się nie znały. Pary dobierają naukowcy na podstawie kryteriów takich jak testy psychologiczne, wzrost czy doświadczenie życiowe. Drugą serię ogląda średnio 840 tys. osób, o 560 tys. widzów mniej niż rok temu. TVN w czasie emisji show jest drugi w rynku telewizyjnym w 40+ i pierwszy w 16-49” - napisano w portalu.


               O tempora, o mores - to jedyny komentarz, jaki mi się nasuwa w tym kontekście.

 


 


 


Wykop Skomentuj109
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo