Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
293 obserwujących 3785 notek 4795127 odsłon
Sowiniec, 5 grudnia 2017 r.

Sylwester dla biednych materialnie, ale bogatych duchem

432 34 0 A A A


                 Trwają intensywne przygotowania do sylwestrowej zabawy organizowanej już po raz drugi w Krakowie dla osób ubogich - poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”.


                 Akcję można wesprzeć modlitewnie i materialnie, a potrzeb jest wiele: od przystrojenia sali i zakupu jedzenia poprzez opłaty za paliwo oraz media aż po przygotowanie paczek dla gości.


                - Z radością wspominamy zeszłoroczne wydarzenie. Dzięki zaangażowaniu ofiarodawców i wolontariuszy nie zabrakło wodzireja, wspólnych tańców, pysznych potraw, a także strawy duchowej w postaci Eucharystii o północy. Ostatnia sylwestrowa noc, na którą młodzi z różnych krakowskich wspólnot, grup i organizacji zaprosili potrzebujących, nie była tylko zabawą. Ona przełamała granice, w których są zamykane na co dzień osoby samotne i bezdomne. Bardzo mocno uwrażliwiła nas na problemy bliźniego w potrzebie, zwłaszcza przez szczere rozmowy przy stołach. Nie mieliśmy zamiaru zmieniać nikogo na siłę. Wiedzieliśmy też, że nasza inicjatywa nie odmieni ich codziennej rzeczywistości. Chcieliśmy jednak pobyć radośnie z naszym gośćmi z należnym im szacunkiem, a także pokazać innym, że często ich ubóstwo jest niczym niezawinione - powiedziała portalowi koordynatorka wydarzenia Magdalena Chyłka.


               Koordynatorka „Sylwestra z ubogimi” podkreśliła, że bardzo wzruszający był moment pożegnania już w Nowym Roku:


                - Przekazaliśmy uczestnikom naszego sylwestra paczki. Niektórzy ze łzami w oczach dziękowali za wspólny czas i otrzymane dary. Wszystko to sprawiło, że zdecydowaliśmy się zorganizować ponownie wydarzenie i gorąco zapraszamy do jego wsparcia.


                „Cały czas zbierane są rzeczy, z których zostaną przygotowane paczki. Potrzebne są: czapki, szaliki, ciepłe skarpety, rękawiczki, termosy, koce czy środki higieniczne. Tuż przed 31 grudnia będzie można ofiarować żywność - wędliny, chleb, owoce, ciasta, napoje czy już gotowe posiłki. Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl - czytamy w portalu „GN”.


 


Opublikowano: 05.12.2017 12:38. Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:38.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Jarek Stolarz Teologia mówi coś innego.
  • @s.flores
  • @DotCa A jak!

Tematy w dziale Kultura