303 obserwujących
4393 notki
5400k odsłon
1385 odsłon

Skandaliczne juvenalia na Podhalu

Wykop Skomentuj83

                   Studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu w tradycyjnym korowodzie podczas tegorocznych juwenaliów przebrali się m.in. za papieża oraz za zakonnice w krótkich spódniczkach, co wywołało oburzenie radnych powiatu nowotarskiego oraz zapowiedź ukarania osób profanujących wiarę chrześcijańską przez władze uczelni - poinformował „Tygodnik Podhalański”.  

                „Kontrowersje wzbudziło przebranie trzech dziewczyn w stroje zakonnic, mających na sobie krótkie spódniczki i pończochy. Za niewłaściwy uznano też biało-czerwony ubiór jednego z uczestników. Na głowie nosił mitrę, poruszał się też kartonowym pudłem z napisem . Cała czwórka wymiennie niosła krzyż wykonany z tektury” - czytamy w „TP”.   

              Współfinansujący juvenalia starosta nowotarski zapowiedział, że nie wesprze ich materialnie w kolejnych latach.   

              Władze Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu wydały już stanowisko w tej sprawie. Oto jego kluczowy fragment:  

              Zostały podjęte kroki dyscyplinarne wobec osób nieodpowiednio ubranych podczas ostatnich Juwenaliów w oparciu o Regulamin Studiów i Statut PPWSZ. Studentki wyraziły skruchę, zapewniły że nie chciały nikogo obrazić i zgodziły się, że ich ubiór mógł mieć negatywny wydźwięk. Uczelnia informuje także, że wśród przebranych studentów były osoby spoza Uczelni.   

             Juvenalia od wieków rządzą się swoimi prawami, ale nie wolno przekraczać podczas nich elementarnych zasad przyzwoitości, ani obrażać jakichkolwiek osób bądź grup społecznych. Dobrze więc, że nowotarska uczelnia właściwie zareagowała na skandal, który wydarzył się podczas studenckiej zabawy.


Wykop Skomentuj83
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości