Blog
"zapiski z jaskini lwa"
chinaski
chinaski Obserwator barowego życia. Nieszczęśnik walczący w imię zasad!
107 obserwujących 765 notek 1232795 odsłon
chinaski, 23 marca 2010 r.

Piłsudski na Litwie w jednym worze ze Stalinem i Hitlerem.

O tym, co sądzę na temat Radosława Sikorskiego wie każdy, kto przeczytał moją poprzednią notkę. Jestem, mówiąc delikatnie, krytyczny. Jednak nie zgadzam się z ogólną tezą, że niedzielną "debatę" wygrał "hrabia" Komorowski. Sikorski był znacznie lepszy, sprawniejszy intelektualnie, dobierał lepsze argumenty i, co ważne, nie zaliczył w zasadzie żadnej wpadki.

Komorowski musiał być piekielnie pewny siebie. Na tego rodzaju pewności wygrywają jednak tylko najlepsi, wybitne jednostki. Komorowski przegrał. To oczywiście nie ma najmniejszego, jak sądze, znaczenia w zakresie partyjnej nominacji; jest raczej sygnałem dla nas- obserwatorów, wyborców.

Do wpadki z "in vito" wracać mi się nie chce. Na ten temat powiedziano już chyba dość. Bardziej znacząca była wypowiedź na temat pierwszej, symbolicznej podróży zagranicznej ewentualnego Prezydenta Komorowskiego. Marszałek zasugerował stolicę Litwy- Wilno. Sikorski to skrzętnie wykorzystał. Miał rację.

Okazuje się, że na polu idealnych stosunków obustronnych pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Głównie ze strony Litwinów. Przykład dzisiejszy:


"Sprzedawane w Wilnie koperty porównujące Józefa Stalina, Adolfa Hitlera i Józefa Piłsudskiego nie przynoszą chluby Litwinom i nie sprzyjają dobrym stosunkom polsko-litewskim - powiedział wiceprzewodniczący Sejmu Czeslovas Jurszenas. Komentując sprzedawane w budynku Poczty Głównej w Wilnie antypolskie koperty z podpisem "Wielcy organizatorzy ludobójstwa narodu litewskiego", Jurszenas powiedział: - Nie przynosi to chluby Litwinom. Nie sprzyja to dobrym stosunkom Polski i Litwy.

 

Koperty z wizerunkiem Stalina, Hitlera i Piłsudskiego były już sprzedawane w Wilnie przed dwoma laty, ale pod presją społeczną zostały wycofane ze sprzedaży. Teraz pojawiły się ponownie.

Ukazały się też koperty przedstawiające Armię Krajową jako organizatorkę czystek etnicznych w Wilnie, a także koperty z wizerunkiem przewodniczącego Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, europosła Waldemara Tomaszewskiego prezentujące go jako donosiciela na własny kraj." (źródło)


Jak widać, Marszałek Komorowski niewiele tak naprawdę wie na temat stosunków Polski z sąsiadami, na temat istniejących problemów. A co dopiero mówić o innych zakątkach świata...Są i inne "wady", niezwykle istotne z punktu widzenia tzw. salonu: nieznajomość języków obcych, brak międzynarodowego obycia, niezbyt urodziwa żona...

Oczywiście nikt rozsądny takich błahostek nie będzie Komorowskiemu wypominał...Całe szczęście.

 

Opublikowano: 23.03.2010 15:05.
Autor: chinaski
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @UFKA Redaktorowi sodówka uderzyła do głowy. Zablokował mnie Warzecha na tt, bo...
  • Janina Jankowska Witam. Ależ rozczarowujący, niesprawieliwy tekst. Zwłaszcza fragment:...
  • Cezary Krysztopa Szacuneczek, Czarku! Szlachetna postawa. Mam wrażenie (niestety), że...

Tematy w dziale