Chłodny Żółw Chłodny Żółw
797
BLOG

Co z tym chamstwem? - akcja Jacka Żakowskiego

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 33

O chamstwie szerzącym się wśród elit pisałem już wielokrotnie.

Popularyzowałem pomysł utworzenia partii politycznej o swojskiej (KPCh - Kulturalne Pałasińskiego Chamy) nazwie.  

Dla ludzi o mocnych nerwach serwowałem nawet film z udziałem trójki człekokształtnych intelektualistów.

Wracam do tematu sprowokowany przez pisującego na Salonie24... Rzecznika Praw Obywatelskich - dr Janusza Kochanowskiego.


 Pan Janusz Kochanowski zainteresował się artykułem o chamstwie hulającym w Internecie... Przy okazji wsparł atak przeciwko internetowemu chamstwu, jaki ogłosił autor artykułu, Jacek Zakowski.

Nie wątpię w szlachetne pobudki pana Janusza Kochanowskiego. Jednak, wydaje mi się, że nasz szlachetny Rzecznik został wywiedziony w pole przez pozorującego antychamską krucjatę politycznego pałkarza.


Na początek cytat z artykułu Żakowskiego:

"Polska debata jest chora. Bardzo chora. Najgroźniejszym nośnikiem tej choroby stał się, niestety, internet. Medium, które w wielu krajach zdemokratyzowało debatę, odbudowując pluralizm i ożywiając więdnącą demokrację. Spory udział mają w tym, niestety, największe portale będące zwykle własnością najpotężniejszych mediów. Instytucje, które w większości rozwiniętych krajów stały się ważnym źródłem informacji, w Polsce są często kloaką mającą duży udział w degenerowaniu debaty publicznej i kultury współżycia (...) To prawda, że polski internet chory na agresję i chamstwo jest tylko częścią większego polskiego problemu. Polscy politycy bez wstydu przyznają przecież, że debatowania uczą się od Goebbelsa i Schopenhauera. Dziennikarze bez wstydu uciekają od meritum w plotki albo powtarzają rozpowszechniane przez lobbystów głupstwa. Media zamiast na problemach skupiają się na osobach. Beztreściowa agresja zajmuje miejsce ważenia argumentów. To się dzieje w prasie, radiu i telewizji.
Ale w internecie ta polska choroba osiągnęła skalę, której z niczym nie da się porównać. Bo internetową debatą na tematy społeczne, gospodarcze, polityczne i obyczajowe zawładnęła nieliczna, ale bardzo aktywna grupa chamów, debili, idiotów, nieuków i pospolitych nieokrzesanych głupków..."


Prawda, że brzmi to nadspodziewanie sensownie? Tyle, że pamiętając o dotychczasowych dokonaniach dziennikarza można się domyślać, iż drażni go chamstwo przeciwników politycznych, zaś wobec chamstwa lewicoych kolegów jest już znacznie bardziej wyrozumiały...

To właśnie po jednej z audycji radiowych Żakowskiego chamskim zachowanie gospodarza programu i jego gości oburzyli się nawet... dziennikarze.

"W piątkowej porannej dyskusji w radiu Tok FM doszło do nie mającego precedensu ordynarnego zachowania Tomasza Lisa. Publicysta „Polsatu” posunął się do wulgarnego przedrzeźniania naszej koleżanki Joanny Lichockiej. Zachowanie to nie spotkało się żadną reakcją  prowadzącego  dyskusję Jacka Żakowskiego , który zachęcał jeszcze do tak ordynarnego zachowania. Nie nastąpiła także żadna reakcja ze strony uczestniczących w dyskusji Tomasz Wołka i Jacka Rakowieckiego.
Nie przypominamy sobie by w ostatnim czasie miał miejsce podobny wybryk, świadczący o braku kultury".


Przykłady podobnego zachowania Żakowskiego można mmnożyć. Śwego czasu publicznie oglaszał, że red. Łukasz Warzecha jest człowiekiem chorym, zaś Rafał Ziemkiewicz "półinteligentem".

A co z prezydentem?

 "Prezydent ma problemy psychiczne, nie panuje nad sobą, nie panuje nad tym, co mówi".

Żakowskiemu zdarza się popisywać brakiem kulturynawet wobec cenionego na salonach Lecha Wąłęsy!

"Jeżeli Lech Wałęsa poparł Ganleya to znaczy, że przeszedł na stronę interesów Kremla".

A jakie klimaty panują na stronach współtworzonej przez Żakowskiego Gazety Wyborczej?Link dla przypomnienia.


Mam nadzieję, że nikogo nie trzeba już przekonywać, że nie warto z Żakowskiego czynić symbolu walki o kulturę słowa.

Podsumowując temat, proponuję aby wszyscy, (łącznie z panem Rzecznikiem) wzięli sobie do serca zabawną myśl autorstwa Rafała Ziemkiewicza:

"Ja, “typowy półinteligent”, jak zdiagnozował to Jacek Żakowski, postanowiłem dla podkreślenia swych antyinteligenckich kompleksów wysławiać się w sposób kulturalny".

 

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka