203 obserwujących
1531 notek
1588k odsłon
  196   0

Definicja "wykształciucha"

W związku z problemami ze zdefiniowaniem fascynujacego zjawiska wykształciuchowatości, dorzucam roboczą definicję porzadkującą. Gdyby temat powracał, w razie wątpliwości, zawsze można tu powrócić.


Wykształciuch w postaci czystej, to osobnik wykształcony (szczególnie we własnym mniemaniu) dla którego przynależność do zbiorowości wykształconych osobników stanowi aksjomatyczne potwierdzenie jego inteligencji, a w przypadkach dramatycznych, nawet mądrości. Dlatego przynależność do tej światłej grupy jest dla niego taka ważna...

W pełni wykrystalizowany wykształciuch (czy taki potwór, wypełniający warunki podanej przeze mnie definicji w ogóle istnieje?) potrzebuje łatwego przeciwnika do zboksowania. Dziwi się każdorazowo, gdy okaże się, że ktokolwiek potrafiący czytać i pisać może mieć inne poglądy od niego :)


Chełpienie się wykształceniem w sytuacji, gdy połowa populacji ma wykształcenie wyższe robi cudaczne wrażenie. Co lotniejsze wykształciuchy z czasem orientują się, że "mgr" przed nazwiskiem nie koniecznie musi być ch życiowym sukcesem i dzięki temu... przestają być wykształciuchami!


Czego wszystkim wykształciuchom i wykształciuszkom życzę. 

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale