Chłodny Żółw Chłodny Żółw
196
BLOG

Definicja "wykształciucha"

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 10

W związku z problemami ze zdefiniowaniem fascynujacego zjawiska wykształciuchowatości, dorzucam roboczą definicję porzadkującą. Gdyby temat powracał, w razie wątpliwości, zawsze można tu powrócić.


Wykształciuch w postaci czystej, to osobnik wykształcony (szczególnie we własnym mniemaniu) dla którego przynależność do zbiorowości wykształconych osobników stanowi aksjomatyczne potwierdzenie jego inteligencji, a w przypadkach dramatycznych, nawet mądrości. Dlatego przynależność do tej światłej grupy jest dla niego taka ważna...

W pełni wykrystalizowany wykształciuch (czy taki potwór, wypełniający warunki podanej przeze mnie definicji w ogóle istnieje?) potrzebuje łatwego przeciwnika do zboksowania. Dziwi się każdorazowo, gdy okaże się, że ktokolwiek potrafiący czytać i pisać może mieć inne poglądy od niego :)


Chełpienie się wykształceniem w sytuacji, gdy połowa populacji ma wykształcenie wyższe robi cudaczne wrażenie. Co lotniejsze wykształciuchy z czasem orientują się, że "mgr" przed nazwiskiem nie koniecznie musi być ch życiowym sukcesem i dzięki temu... przestają być wykształciuchami!


Czego wszystkim wykształciuchom i wykształciuszkom życzę. 

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka