205 obserwujących
1531 notek
1559k odsłon
296 odsłon

Nowa Gwiazda TVN 24

Wykop Skomentuj4
Wojewódzki? Szczuka? Majewski? Nie! to już nie jest jazzy! Rozbłysła na medialnym firmamencie prawdziwa gwiazda. Narzekający na brak duchowego przywódcy intelektualiści mogą odetchnąć z ulgą. Przywódca jest. Zaprawiony w bojach, światły, inteligentny, szlachetny i ostry jak brzytwa. Dziennikarz TVN 24 - Jacek Pałasiński.

W swoich słynnych wcześniejszych odezwach do ludu uznał tych, z którzy się z nim nie zgadzają (np. uczestników pielgrzymek) za przedstawicieli Polski... No właśnie. Jakiej?

Przypomnę tę charakterystykę:
"Polska niewykształcona, Polska zaściankowa, Polska nieprzygotowana do stawienia czoła wyzwaniom współczesności, Polska zabobonna, Polska czerpiąca swą siłę do przetrwania z chorobliwej nienawiści do wszystkiego co czyste, szlachetne i mądre, Polska, którą podzieli się wedle własnego życzenia, Polska mentalnie zakorzeniona w komunizmie, Polska, która za Polskę nigdy się nie biła, Polska rozkradająca własność prywatną i publiczną, Polska z pochodów na 22 lipca, Polska szmalcowników i donosicieli, Polska podła i głupia".

Nawet nierychliwa Rada Etyki Mediów uznała zachowanie Pałasińskiego za chamskie. A co na to nowy idol widzów telewizji TVN?

Twardy jest. Nikogo nie przeprasza! Dalej cierpliwie tłumaczy prostaczkom "co, jak i dlaczego?". Bezkompromisowy, fanatyczny misjonarz całodobowej prawdy...

"Jeżeli poświęcam kretynom czas, to po to, by dodać odwagi nie-kretynom, by nie czuli się osamotnieni w świecie, w chwili, gdy kretyn wydaje się triumfować na wszystkich frontach. Odwagi!" - Pałasiński znów mobilizuje swoją armię do walki.

Żeby było zabawniej, w tym samym tekście dorzucił niewinną uwagę o demokracji
"Poza brakiem kultury – z naszą demokracją nie jest tak źle" - pocieszał swoich wyznawców odbrońca kultury, skromności, pokory, dobrego wychowania...

Popularność bezkompromisowego dziennikarza rośnie. Może czas już, aby utworzył nowa partię polityczną. Postępowa partia kulturalnej rewolucji nie miałaby swojego odpowiednika w całej Europie! Może jedynie w Chinach?

"Kulturalne Pałasińskiego Chamy"? Brzmi oryginalnie i nawiązuje do dobrych wzorców.

 

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale