17 obserwujących
648 notek
463k odsłony
  584   0

Skąd w Polsce takie przyzwolenie na agresję i nienawiść do Kościoła i katolików.

Natężenie agresji wobec Kościoła przybrało już naprawdę niebezpieczny rozmiar. Ataki fizyczne, wyrzucanie z pracy, wulgarne obrażanie i profanowanie rzeczy najświętszych czy nieustanna prowokacja. Niestety większość tych bandyckich ataków jest PRZEMILCZANA lub bagatelizowana przez w większości lewicowe media. Ba, ataki na Kościół są wręcz akceptowane i przedstawiane jako walka o wolność i tolerancję. 

Kilka przykładów z mojego miasta: Tydzień temu włamano się do kościoła pod Poznaniem w Suchym Lesie. Zniszczono wyposażenie, rozbito i sprofanowano ołtarz. W innym kościele rozbito figurką Matki Boskiej stojącą przy wejściu, w jeszcze innym wymalowano na ścianie wulgarne napisy.  Nie słyszałem by ktoś  to nagłośnił, by zaprotestował, by przeprosił. 

A to się dzieje w całej Polsce codziennie. Wczoraj w Szczecinie pobito proboszcza i kościelnego bo ksiądz nie chciał wydać różańca i ornatów. Trzech bandytów chciało w kościele „odprawić mszę” i udzielić pederastom ślubu. Wcześniej inny bandyta w czasie mszy siekierą robił ołtarz, jakaś nawiedzona pannica LGBT chce sprzedawać „cipkomaryjki”, Matkę Boską z tęczową aureolą przykleja się na toaletach, znana aktorka umieszcza absurdalny rysunek księdza podlewającego swastyki (można by wymieniać jeszcze dłuuugo)……..wszystko przy aplauzie mediów i tłumaczeniu tych wyczynów wolnością wypowiedzi i artystycznym charakterem. Sprawę spektaklu Klątwa, skrajnie nienawistnego to nawet przemilczę.   

Doszło do tego, że księża boją się chodzić w sutannach by nie być obiektem ataków i wulgarnych zaczepek.  

Trudno nie wspomnieć o roli wiadomych mediów w rozpętywaniu tej antykatolickiej histerii. Dzień w dzień sączą jad i pielęgnują nienawiść. 

Choćby sprawa pedofili w Kościele została rozpętana do monstrualnych rozmiarów, a jest to właściwie margines zjawiska. Bo w Polsce zapada średnio rocznie 700 (słownie siedemset) prawomocnych wyroków z paragrafów dotyczących pedofilii. I dotyczy to wszystkich środowisk – nauczycieli, trenerów, policjantów, prawników, lekarzy……nawet w ubiegłym roku było skazanych czterech prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej.  I  co? I nic, skrzętnie to się ukrywa i zamiata pod dywan by zrobić wrażenie, że to tylko księża…. 

I jeszcze jedna ciekawa rzecz. Media tak wyczulone na wszelki powiew homofobii i antysemityzmu na własnych portalach TOLERUJĄ jak najbardziej nienawistne wpisy. Na popularnym portalu Gazety (sami wiecie której) akceptuje się i nawet wyróżnia wpisy jawnie antykatolickie i katofobiczne.  Określenia takie jak „katabasy, klechy, katolactwo” to jedne z najłagodniejszych. I zero reakcji na zgłoszenie do moderatora. Zresztą inne portale nie lepsze.  

Białystok – czy dziwicie się temu wybuchowi niezadowolenia? Bo ja nie, ludzka cierpliwość też ma swoje granice, zwłaszcza gdy dotyczy rzeczy dla nich najświętszych. 

Tak wiem, te wszystkie prowokacje mają na celu przewrotne przedstawienie środowisk LGBT jako „ofiar” nietolerancji i homofobii – a w konsekwencji wywalczenie przywilejów i zniszczenie (znaczące ograniczenie) chrześcijaństwa. Tak chrześcijaństwa, bo dziwnym trafem ataki omijają islam i judaizm.  

Boję się, bo w Polsce polityczna poprawność nie jest tak zakorzeniona jak na zachodzie i nadęty balon może eksplodować. Bo jak mówił były prezydent Komorowski – „Trzeba czasami mieć odwagę i lać się dechą z takimi ludźmi” …. 


Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo