Blog
Zamiast dytyrambów
Cleofas
Cleofas To się okaże. Mnie mać można, wielu mnie ma, a ich nie ma. Jak 99,9%.
20 obserwujących 1344 notki 784853 odsłony
Cleofas, 29 lipca 2017 r.

Polska pisowska przegra, a my wszyscy za to zapłacimy. Jak dlugo?

547 16 0 A A A

Po publikacji w Dzienniku Ustaw jednej niezawetowanej ustawy o sądach powszechnych Komisja Europejska wszczyna postępowanie o naruszenie prawa unijnego, które może znaleźć finał w Trybunale Sprawiedliwości UE i w sankcjach.

Pisowska ustawa znosi niezależność sądu, jest niezgodna z konstytucją i trójpodziałem władzy, czyli standardem demokratycznym.

Innej demokracji nie ma. Są takie potworkowe wymysły, jak np. demokracja ludowa, itp, albo demokracje nominalne wg narzuconego prawa despoty-satrapy, takie demokracje są na Białorusi, w Rosji, czy w Turcji.

Można się zastanawiać, na ile Andrzej Duda jest świadomy demolowania prawa ustrojowego, a na ile tchórzliwy. To materiał na większy esej, ale powiedzmy wprost – Duda to nieciekawy człowiek i niegodny sprawowanego urzędu.

Niestety, tacy osobnicy doszli do władzy. Mam nadzieję, że kiedyś Duda odpowie przed prawem, czy to rozumianym z kafkowska (przed Prawem), odpowie przed zachodnim rozumieniem prawa, a może być i tak – gdy sytuacja w kraju się zaogni – że przed jakimś Trybunałem Ludowym, to także jest możliwe.

Nie wierzę, aby Polacy dali się wyrzucić z Unii Europejskiej. Taka groźba spotka się z postawą o wiele gwałtowniejszą ze strony Polaków (a teraz weszli do dzialania młodzi rodacy) niż na Majdanie kijowskim.

Podczas tzw. Łańcucha Światła mieliśmy do czynienia z polskim paradygmatem debatowania – Wiecem, Sejmikiem.

Witold Waszczykowski, człowiek o mizernych kompetencjach intelektualnych, liczy na wsparcie Węgier na Radzie Europejskiej, gdyby miały być podjęte sankcje wobec Polski.

Nie chcę nazywać Waszczykowskiego jelopkiem, bo to brzydkie, ale to człowiek marnej konduity intelektualnej, niewiele mający wiedzy zarówno tej ogólnej i historycznej. Jego jako reprezentanta Polski – czy też podobnego mu Jarosława Kaczyńskiego – jedne z najzręczniejszych dypolomacji, a taką mają Francuzi, Niemcy, Włosi, czy też w krajach Beneluxu – ograją jak patałachów z ligii okręgowej. Prowincja miemyta, jak nazywał takie „beleco” Witkacy, kołtuństwo, które stać na plucie na rodaków a to „kanaliami”, a to „zdradzieckimi mordami”.

Niestety, PiS niszczy naszą reputację na zewnątrz, Polska płaci, czyli my wszyscy. I tutaj – jestem o tym przekonany – przegra Kaczyński i jego ferajna, i to z kretesem oraz z konsekwencjami, jakie ponosili podobni im rewelatorzy zamordyzmu.

Polska po najlepszym okresie w swojej historii (1989 -2015), lepszym niż w Złotym Wieku, wchodzi w okres smuty. Jak długi? Widzę PiS-u koniec, wrogów Polski otwartej, a więc wielkiej.

Opublikowano: 29.07.2017 20:00.
Autor: Cleofas
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

To - to już lekka przesada. free counters

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Świetny tekst!
  • @Autor Przestań się użalać na Wiplerem. Po pierwsze napruty był, a arogancki jest jak jego...
  • @KAMIL GORZELAŃCZYK Józiu, masz tutaj tego karsnalstwa, że hey. Psalmista od prawdy....

Tematy w dziale Polityka