99 obserwujących
90 notek
697k odsłon
  3475   0

Paszport do nieba bram. 10.04.10 Smoleńsk

Wiza - różnice zaznaczone na czerwono
Wiza - różnice zaznaczone na czerwono

Pod notką "CVR PLF 101 - historia ukryta"(http://freeyourmind.salon24.pl/473747,cvr-plf-101-historia-ukryta) FYM przypomniał, o czym dyskutowali już wcześniej blogerzy, a mianowicie o różnicach w wyglądzie paszportu śp. Gabrieli Zych w dwu różnych materiałach po 10.04.2010.

Przestudiowałam materiały i doszłam do wniosku, że paszport nie został wcale uszkodzony po jego znalezieniu, ale został ponownie wyrobiony.

Pomijając fakt, że tak zniszczonego paszportu nie można by było aż tak rewelacyjnie odrestaurować, zagadką pozostaje czemu nie można było zwrócić oryginalnego paszportu rodzinie?

Zdjęcia ubłoconego paszportu zostały zrobione przez pielgrzymów, jeszcze w Smoleńsku.

"Kolejny krzyk! Nasza koleżanka podnosi z ziemi polski paszport! Przecieramy z błota kartki i odczytujemy nazwisko – Gabriela Zych. Potem dowiemy się, że to przewodnicząca stowarzyszenia Rodzina Katyńska z Kalisza. Paszport, choć ubłocony, jest w idealnym stanie, leżał tuż pod wierzchnią warstwą błota".

http://www.fakt.pl/Szczatki-ofiar-nadal-leza-w-blocie-Kawalki-cial-ofiar-wciaz-w-miejscu-katastrofy,artykuly,71074,1.html

W "Misji Specjalnej" - kręconej już po powrocie pielgrzymów do Polski, 05.05.2010 pokazany jest już nowy, świeżo wyrobiony paszport (http://www.youtube.com/watch?v=1rzu1pSHf7s&playnext=1&list=PL725227FB2D63D44C&feature=results_video)


 

Wiza (pierwsze zdjęcie): 

- odstęp przyklejenia wizy od zagięcia strony różni się w obu paszportach.

- pod "Russian Federation" w ubłoconym paszporcie w wyrazie "odnokratnaja" jest przesunięcie litery "O" w stosunku do litery "T". W czystym paszporcie - litery te pokrywają się.

Paszport (drugie zdjęcie):

- wyrwane kartki w jednym, w drugim idealnie złożone

- okładka zniszczona w jednym, w drugim idealna

Strona z danymi osobowymi (trzecie, czwarte i piąte zdjęcie):

- różnica w odstępie hologramu od zdjęcia

 

Jakie ślady chemiczne - czy inne - mógł nosić paszport, że zdecydowano się nie przekazać go rodzinie (pielgrzymi zobowiązali się dostarczyć go rodzinie śp. Gabrieli Zych), a wyrobić nowy i taki też oddać bliskim zmarłej?

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale