Aleksander Ścios Aleksander Ścios
250
BLOG

Z Nietzschego.....

Aleksander Ścios Aleksander Ścios Polityka Obserwuj notkę 0
Mogą owszem, szlachetni, (chociaż nieszczególnie przenikliwi) przedstawiciele klasy panującej ślubować sobie: my chcemy wszystkich ludzi traktować jak równych, przyznać im równe prawa. W tym znaczeniu pogląd socjalistyczny , oparty na sprawiedliwości jest możliwy; lecz, jak się rzekło, tylko wewnątrz klasy panującej, która w tym wypadku czyni sprawiedliwość kosztem ofiar i zaparcia się siebie.
Natomiast żądanie równości praw, jakie wychodzi z kręgu socjalistów z kasty poddanych , nie jest nigdy objawem sprawiedliwości, lecz pożądliwości.
- Gdy się bestii pokazuje z bliska krwawiące kęsy mięsa i potem je cofa, aż ta w końcu ryczeć zaczyna: myślicie, że ryk ten sprawiedliwość oznacza?

.................... Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo. ...............

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka