Wszystko o oddłużaniu.
Oddłużanie. Upadłość konsumencka oraz przedsiębiorców. Sprawy sądowe i pisma procesowe. www.conectum.pl Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu.
2 obserwujących
45 notek
44k odsłony
566 odsłon

Jak poprawnie zbudować Państwo totalitarne z użyciem zaawansowanych technologii? Poradnik

STIR blokada rachunku wchodzi w życie
STIR blokada rachunku wchodzi w życie
Wykop Skomentuj2

Jak poprawnie zbudować Państwo totalitarne z użyciem zaawansowanych technologii? Poradnik krok po kroku.

Twoje konto bankowe może być zablokowane na 72 godziny, a nawet na trzy miesiące. Stanie się to, jeśli algorytmy fiskusa wytypują Twój rachunek jako konto oszusta, a dodatkowo urzędnik potwierdzi, że ewentualna blokada zapobiegnie wyłudzeniom skarbowym.

W życie właśnie wchodzi tzw. ustawa STIR dotycząca blokady konta bankowego, pozwalająca na inwigilację kont przez urzędy skarbowe. Algorytmy fiskusa będą pracować stale, i jeśli jeden z nich uzna, że z analizy przepływów na kontach bankowych przedsiębiorców wynika oszustwo, twoje konto zostanie zablokowane. Sprawie dodatkowo bacznie przyjrzą się urzędnicy. Raz dziennie informacje o przepływach na naszych kontach będą przekazywane prosto do urzędu.

Ministerstwo Finansów – o STIR, czemu to ma służyć?

„Efektem prewencyjnego oddziaływania wprowadzanego systemu analizy ryzyka i możliwości szybkiej reakcji organów skarbowych powinno być istotne ograniczenie wyłudzeń skarbowych, poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej dla wszystkich podatników poprzez przywrócenie uczciwej konkurencji na rynku” – czy będzie tak?
-dopóki urzędnik KAS nie będzie odpowiadał za błędną decyzję zablokowania konta, dopóty mogą się pojawić możliwości korupcjogenne oraz niszczenie na zamówienie konkurencyjnych firm. Bo urzędnik jest człowiekiem i może się pomylić.. ot tak..

Kilkanaście lat temu Trybunał Konstytucyjny kilka razy zajmował się badaniem tego, czy Urzędy Skarbowe powinny mieć dostęp do otrzymywania informacji o rachunkach bankowych w ramach tzw. tajemnicy bankowej. Wyrok: Łamanie tajemnicy bankowej wynikającej wprost z Konstytucji. Ocena: działanie bezprawne naruszające zasadę ochrony życia prywatnego.

Uzasadnienie wyroku: "Ewentualne żądanie naczelnika urzędnika skarbowego ujawnienia danych objętych tajemnicą bankową, w innych przypadkach toczącego się postępowania podatkowego stanowiłoby przejaw nadużycia kompetencji. Należałoby je ocenić jako działanie bezprawne, naruszające zasadę ochrony życia prywatnego".

Krok po kroku…

Dlaczego obecnie klaruje się pewien model państwa, w którym władza przejmuje całkowitą kontrolę także nad sferą prywatną obywateli?

- istnienie słabej kultury politycznej ludności,
- rzeczywiste zagrożenie wewnętrzne – totalna opozycja(?),
- ruch socjalistyczny dążący do szlachetnych haseł równości społecznej (500 plus, socjal),
- zawiedzenie się modelem demokracji i styczność z wadami tego ustroju,
- upokorzenie państwa po traktatach pokojowych

Co nas może czekać / już się tworzy?

- Władza jest skupiona w rękach wąskiej grupy ludzi lub jednostki oparta na „jedynej i właściwej” ideologii.
- Ingerencja w różne dziedziny życia obywateli, również te prywatne jak stosunki rodzinne, zachowania społeczne, przekonania i postawy, gusta.
- Indoktrynacja za pomocą środków masowego przekazu.
- Centralizacja gospodarki i monopol państwa na broń.

Co dalej…

Czasy się zmieniają i teraz tajemnica bankowa ani żadna inna nie mają szans na przetrwanie, bo zwyczajnie nikt się takimi nie przejmuje. Pędzimy dalej w pełną kontrolę nad przedsiębiorcami i osobami prywatnymi. Czy uważacie, że narusza to zasadę ochrony życia prywatnego i łamie prawo?

Czy inwigilacja społeczna się kiedyś ukróci, czy dokona tego opozycja totalna?

W sprawach łupienia podatnika, ośmiorniczek, „nam się należało”, rządzące dotąd partie mają i miały taką samą ideologię.

 

Czekamy na kolejne tematy zastępcze…


źródło: www.diip.pl 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie