Czansi Ogrodnik Czansi Ogrodnik
477
BLOG

Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński pomóż...

Czansi Ogrodnik Czansi Ogrodnik PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

Panie Prezesie i Panie Prezydencie,

Nie tak dawno był Pan Prezydent w Strzelcach Krajeńskich, by wbudować kamień węgielny pod jeden ze szkolnych budynków. Pan Prezes Kaczyński jest oczekiwany, szczególnie przez Rodziny Katolickie Strzelec Krajeńskich latem tego roku. Może Pan Prezes odwiedzi to małe miasteczko i wpisze, te nie całkiem czerwone tereny, do odwiedzin w kalendarz? Prosimy o pomoc w przyspieszeniu prac projektowych, w zabezpieczeniu budżetu z Ministerstwa Infrastruktury (lub innego) dla Gminy Strzelce Krajeńskie w kwocie około 150-180 mln zł, nadzorowaniu i przyspieszeniu prac w GDDKiA nad przetargiem wyłaniającym firmę/y do wykonania inwestycji przy gotowym projekcie. Jeśli środki zostaną odpowiednio wcześniej przesunięte do dyspozycji, jest szansa na przyspieszenie wykonania inwestycji z 2026 na 2019r.

Wykonane przez GDDKiA badania intensywności ruchu przeprowadzone w Strzelcach Krajeńskich na drodze nr 22 w dniu powszednie poza piątkiem wieczór, sobotą rano, niedzielą popołudniem i wieczorem, gdzie natężenie ruchu jest największe i często przekracza 20tys., nie oddało w pełni sytuacji z jaką borykają się mieszkańcy miasta. Prosimy o zielone światło lub nawet światło niebieskie nadające tej inwestycji priorytet chociażby przed Wschową. Mamy popierającego projekt W.Dajczaka, wojewodę lubuskiego, chcielibyśmy, by w gremiach rządowych i u Prezesa J.Kaczyńskiego poparła nas pani minister E.Rafalska.

Panie Prezesie Kaczyński, osobiście zależy mi na przyspieszeniu wykonania tej obwodnicy dla Strzelec Krajeńskich. Opozycja przygotowuje do wyborów parlamentarnych mocne uderzenie w sprzyjającej jej prasie, szczególnie lokalnej, do wyciągnięcia na światło dzienne wszystkich zdarzających się wpadek posłów i senatorów PIS, wpadek wszystkich terenowych członków partii (majątkowe i towarzyskie powiązania, inwestycje, układy itp.) Ma to być, według informacji około koalicyjnych Nowoczesnej i PO, które mają iść razem do wyborów samorządowych, uderzenie w postaci artykułów prasowych w jednym dniu lub tygodniu, w zależności od rodzaju lokalnego, intensywnie czytanego periodyku. Uderzenie to ma skupić się w terenie, gdzie poparcie dla PIS jest największe i w obszarach, gdzie poparcie dla PIS jest najmniejsze. Dobrze byłoby ubiec te knowania i tak zespolić szeregi PIS w terenie, by opozycja, KOD, czy inne tego typu struktury nie miały podstaw do wzbudzenia akcji na tak szeroką skalę. Poparcie wyborcze jest wysokie i sprzyjające, nawet w „Angorze” znalazł się artykuł obiektywnie i pozytywnie oceniający prace A.Macierewicza jako ministra MON, ale nie należy osiadać na laurach. Jeśli rzeczywiście PIS chce mieć przewagę w parlamencie również w następnej kadencji potrzebne są działania wyprzedzające zakamuflowane głęboko plany opozycji, ze szczególnym uwzględnieniem PSL w terenach typowo rolniczych. Z programów unijnych da się jeszcze zaanektować budżety na rozwijanie małego przetwórstwa rolniczego (owoce, produkty mleczne, ziołowe, ceny zakupu żywca w ubojniach). To ważne, by wybić wszystkie atuty z ręki opozycji, które słychać oficjalnie i nieoficjalnie w Sejmie. Bardzo dobrze jest przyjmowane w narodzie wyborczym wszelkie poparcie dla rodzimego, polskiego przemysłu, polskich przedsiębiorstw, szczególnie przy przetargach państwowych, czy inwestycjach znacznych rozmiarów. To buduje miejsca pracy i pozwala przyciągnąć do kraju emigrantów zarobkowych i daje miejsca pracy świeżym absolwentom. Matki też głosują, trzeba o tym pamiętać.

Wracając do tematu głównego - rozwijające się miasto Strzelce Krajeńskie potrzebuje od dawna obwodnicy. W grudniu 2017 roku z pięciu lokalizacji obwodnicy wybrano jeden – południowy – biegnący obok Sławna, Zwierzynia i wpadający za Strzelcami z powrotem w drogę krajową na Wałcz, Gdańsk. Jest on najbardziej rozsądny i rozładowałby ruch ciężarówek do Drezdenka dalej w kierunku Międzychodu. Trwają prace firmy z Warszawy, która ma za zadanie przedstawić w sensie opracowanego projektu (warunki budowy, materiały, problemy ukształtowania terenu do pokonania, ilość wiaduktów, rond zjazdowych, projekty graficzne) oszacowanie i projekt budowy obwodnicy. Proponujemy jedno rondo zjazdowe z obwodnicy w okolicach Zwierzyna. To przyspieszy przejazd i ograniczy korki w natężeniach rannych i popołudniowych, gdyby tych rond na obwodnicy było więcej.

        Proszę o przyspieszenie prac przy budowie obwodnicy Strzelec Krajeńskich z 2026 na 2019r. Osobiście popieram burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa. Jest zaangażowany w sprawy społeczne, potrafi rozmawiać z antagonistami, jest patriotą i Polakiem z prawdziwego zdarzenia. Rokuje obiektywnie nadzieje na kontynuację prac w kolejnej kadencji burmistrzowskiej.

Czytam, oglądam, wnioskuję. Lubię fakty, kieruję się zasadą słuszności. Being There.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka